22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» контролюватиме порядок у Полтаві за допомогою мережі відеокамер

Робоче місце оператора системи «Безпечне місто».Багатофункціональна система «Безпечне місто» запрацювала на базі міської ради.

У сучасних містах буквально щодня відбуваються аварії та злочини, успішне розслідування котрих неможливе без залучення доказів з систем відео-спостереження. Тому складна й розгалужена мережа камер, установлених на вулицях, стала вже не винятком, а правилом.
У Полтаві вона має назву «Безпечне місто». Її основне завдання – полегшувати діяльність поліції та знижувати рівень криміногенності. У місті для цього відтепер цілодобово працює 317 відеокамер. Вони здатні розпізнавати номери автомашин, обличчя людей та нетипову поведінку (вияви хуліганства, бійки й крадіжки). За допомогою камер поліція без труднощів складе картину події, що відбувалася в будь-який час на будь-якій вулиці Полтави.

Повноцінна робота системи стала можливою завдяки принциповій позиції заступника міського голови з питань ЖКГ, представника команди «Рідне місто» Олексія Чепурка. Саме за його поданням депутати виділили 2,5 млн грн на завершальний етап монтування камер.
Нині система перебуває на балансі КП «Міськсвітло» (керівник – член команди «Рідне місто» Роман Кикоть). Доступ до неї має як поліція, так і відділ оперативного реагування міськвиконкому, який очолює ще один представник команди «Рідне місто» Сергій Зубань.
Полегшувати роботу поліції у випадках скоєння злочинів – не єдина функція відеокамер. Команда «Рідне місто» пішла ще далі, паралельно застосувавши систему для розв’язання суто комунальних проблем.

– Пульт, установлений у нашому відділі, допомагає стежити за роботою комунальних служб, – пояснює Сергій Зубань. – Кожного дня вони отримують завдання згідно з планом роботи. Факт і якість виконання потім в обов’язковому порядку перевіряються. Як це відбувалося досі? Сідали в автомобіль і їхали у вказані місця. Процес був дуже затратний і щодо часу, і щодо пального. Тепер же варто один раз клацнути на камеру, і відразу видно: ось тут недоприбирали, ось тут не скосили бур’яни, а ось перекинуто урну для сміття. Особливо інновація допомагає контролювати роботу підрядників, які, на жаль, не завжди ставляться до неї з належною відповідальністю. Скажімо, взимку миттєво стане відомо, куди й скільки снігоприбиральної техніки вирушило. Тобто обдурити нас тепер неможливо.

Насправді набір «комунальних» функцій системи значно ширший. Вона, наприклад, передаватиме до відділу оперативного реагування також інформацію про рух громадського транспорту й аварії на мережах.
У планах – приєднати до системи полтавські школи, щоб діти почувалися в абсолютній безпеці. Збираються поставити відеокамери й на в’їздах до міста.

За яким же алгоритмом відео-система функціонує?

Пульт керування, установлений у міськвиконкомі, діє в он-лайн-режимі. Оператор слідкує за електронною мапою, на яку виведено всі камери. Кожна з них позначена іконкою. Натиснувши на неї, оператор може «розгорнути» відео певної вулиці чи перехрестя, отримавши вичерпне уявлення про все, що там відбувається.

Іконки змінюють кольори: жовтий – значить, камера реагує на рух і записує відео, зелений – руху немає і камера перебуває в «сплячому» режимі, синій – камера не працює. Останнє буває рідко – тоді, коли в тому чи іншому мікрорайоні вимикають електропостачання.
Записане камерами відео зберігається на сервері 30 днів. Потім воно автоматично видаляється. Сам сервер також розміщений у міській раді.

– Тепер Полтава на всій своїй території цілодобово відкрита до спостереження та відповідної реакції, – підсумовує Сергій Зубань. – Це не тільки спростило нам роботу, а й прискорило розв’язання багатьох людських проблем. Адже багато з того, про що ми раніше дізнавалися лише з телефонних дзвінків жителів, нині стає відомим за кілька секунд. Будемо працювати над тим, щоб удосконалювати систему, отримавши від неї максимум можливостей.
Богдан Шевченко, 17.05.2019, 12:30149
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень