25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У пологовому будинку відкрито відділення інтенсивної терапії

У п’ятницю, 10 травня, у приміщені комунального підприємства «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту відділення інтенсивної терапії новонароджених.
До заходу долучилися лікарі, медичний персонал пологового будинку та представники депутатського корпусу.

Директор пологового будинку Наталія Удовицька наголосила, що протягом останніх років медзаклад перебуває на шляху перетворень та реорганізації, а також інтенсивно впроваджує інноваційні технології світового зразка:
– Ще у далекому 1996 році, коли почало народжуватись усе більше і більше дітей, постало питання і створення відділення інтенсивної терапії. Типовий проект пологового будинку не передбачавав ніякої іншої можливості його створити, як, просто кажучи, у коридорі – «переході» між двома будівлями, де були створені умови для догляду за дітьми, яким потрібна особлива допомога. Час не стоїть на місці. З'являються нові вимоги, нові технології. Тепер усі новонароджені разом з мамами, і в нас звільнилась площа колишнього дитячого відділення. Так, завдяки міській владі, підтримці депутатського корпусу ми змогли відкрити відділення, що повністю відповідає світовим стандартам, аби допомагати нашим новонародженим.

За словами лідера фракції БПП «Солідарність» у Полтавській міській раді Андрія Матковського, покращення умов для новонароджених має стати першочерговим завданням для поліпшення демографічної ситуації в місті:
– Усі ми зацікавленні в майбутньому України, тож для цього потрібно, аби в кожній українській сім’ї було щонайменше дві дитини. І саме тому депутати Полтавської міської ради вважають пріоритетним завданням закупівлю обладнання та відкриття сучасного відділення інтенсивної терапії. Лише таким чином можна знизити смертність та усунути ризики, виходжуючи новонароджену дитину, яка потребує медичної допомоги. Уже протягом трьох років з міського бюджету виділяються кошти на створення належних умов у пологовому будинку. Тож завдяки достатньому фінансуванню з міського бюджету можна з певністю стверджувати, що умови Полтавського клінічного пологового будинку найкращі в Україні. На реконструкцію лише цього відділення було виділено близько 9 млн грн, а загалом протягом останніх трьох років за каденції наших депутатів ця сума склала понад 20 млн грн.

Нині відділення інтенсивної терапії в Полтавському міському пологовому будинку має шість ліжок. Щороку тут виходжують близько 150 новонароджених. Такі успіхи стали можливими за сприяння міської влади та депутатського корпусу, які рішенням сесії Полтавської міської ради від 25.04.2019 року виділили на придбання обладнання для відділення близько 5 млн грн.

Голова профільної постійної комісії, яка опікується питаннями медицини, депутат міської ради з фракції «Рідне місто» Олександр Кудацький розповів про пріоритетність фінансування пологових будинків та підвищення рівня якості допомоги новонародженим:
– Наша комісія постійно вирішує питання матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, зокрема й у пологовому будинку. Тут починається життя, і ми намагаємося створити найкомфортніші умови для мам та дітей. За рік у міському клінічному пологовому будинку на світ з’являються до трьох тисяч немовлят. Чимало з них потребує інтенсивної терапії. Коли мова йде про здоров’я та життя дитини, то все має бути на найвищому рівні: і палати, і обладнання, і персонал. Сьогодні можна стверджувати, що в пологовому все це відповідає високим стандартам.
Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 20.05.2019, 09:33119
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень