24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Десятий гучний конкурс-фестиваль «Полтавська битва»

У Полтаві протягом 11 та 12 травня пройшов Відкритий всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавського мистецтва гри на духових та ударних інструментах «Полтавська битва». Цьогорічний конкурс ювілейний, адже проводиться вже десятий рік поспіль. Цього разу до Полтави завітали музиканти з різних областей України: Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Вінницької, Луганської, Донецької, Сумської, Кіровоградської та Полтавської, а також зі столиці. За підрахунками організаторів до Полтави завітала рекордна кількість учасників – понад 550.

За словами голови журі професора кафедри дерев’яних духових інструментів Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Володимира Качмарика, такий фестиваль – унікальне явище для України, оскільки тут мають змогу змагатися не тільки маленькі колективи, але й оркестри.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів з команди Андрія Матковського Людмила Бойченко підкреслила: щорічно міська влада підтримує проведення цього конкурсу, адже це сприяє розвитку дитячих здібностей. Вона додала, що приємно вражена такою кількістю учасників:
– Уже вдесяте міська влада підтримує проведення всеукраїнського відкритого фестивалю «Полтавська битва». За її сприяння конкурс абсолютно безплатний для учасників, що в наш час робить його одним з найдемократичніших в Україні. З кожним роком фестиваль набирає обертів, і цього разу до Полтави завітали понад півтисячі музикантів.

Учасники змагалися у сольних та ансамблевих категоріях. Також присутні побачили конкурс оркестрів. Гру учасників оцінювали за трьома критеріями – технічність, артистизм та художня сторона виступу.

Директор Полтавської музичної школи №1 ім.П.І.Майбороди Євген Дудник зазначив, що фестиваль став не лише змаганням, але й своєрідним форумом для обміну досвідом серед викладачів з різних куточків України:
– Чудовою традицією для Полтави стала організація конкурсу такого рівня, адже це сприяє обміну досвідом серед педагогів. Окрім цього, такий захід дає змогу музикантам продемонструвати свої вміння та навички. Варто відзначити позитивну тенденцію щодо збільшення кількості учасників у наймолодших вікових категоріях.

За словами учасниці фестивалю 9-річної Катерини Лемішко, такі конкурси потрібні для розвитку та становлення музикантів:
– Уже другий рік поспіль займаюся флейтою. Тож вважаю почесним брати участь у цьому масштабному фестивалі. Приїхали разом із викладачами з Одеси. Отримали тут численні нагороди. Тож сподіваюсь, що і в наступному році приїдемо сюди позмагатися.

Бабуся одного з учасників Лариса Бродська вперше завітала на фестиваль і була приємно вражена святковістю та розмахом дійства. На її думку, такі заходи сприяють гармонійному розвитку особистості, а також піднімають настрій не лише учасникам, а й глядачам. Жінка планує відвідати фестиваль на наступний рік, аби підтримати онука та послухати інших виконавців.

На останок присутні мали змогу послухати виступи членів журі, а також полтавського муніципального оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича. Усіх переможців фестивалю відзначили грамотами та подарунками від організаторів.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 20.05.2019, 09:50107
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень