22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Шлях від любителя до професійного бійця Дмитра Микуці

Приводом для нашої зустрічі в редакції «ПВ» стала перемога полтавця Дмитра Микуці на чемпіонаті України з бойового самбо. Хоча для спортсмена та його тренера Ігоря Онопрієнка головним напрямком спортивного шляху залишається участь у професійних турнірах ММА, відомих ще як змішані єдиноборства.

– Відразу хочемо розвіяти стерео-типи, що змішані єдиноборства – це щось жорстоке й травматичне, – каже Ігор. – Так звані бої без правил уже в далекому минулому. Як на мене, більш травматичні ігрові види спорту, коли гравець концентрується на м’ячі й не бачить загрози поруч. У єдиноборствах перед тобою суперник і це твоя єдина небезпека, а рефері, раптом що, зупинить поєдинок.

– Дмитре, коли ти прийшов у ММА, якими видами спорту займався до цього?

– У ММА приходять люди з певною базою: або ж колишні борці, або боксери зі стажем. Я тривалий час займався боксом на Половках у тренера Дмитра Павлюка, потім ходив на дзюдо до тренера В’ячеслава Пилипенка, отримав звання кандидата у майстри спорту з дзюдо. Загальний спортивний стаж перед вступом до вишу налічував десять років. Вступив до Полтавської державної аграрної академії на бюджет, склавши ЗНО. На першому курсі став менше часу приділяти спорту. Та якось від товаришів дізнався, що на території академії тренуються спортсмени змішаних єдиноборств. Ігор Онопрієнко свого часу займався тайським боксом у тренерів Руслана Кривуші та Максима Голобородька. Був призером чемпіонатів та Кубку України. Паралельно з друзями почали розвивати змішані єдиноборства, а у 2014 році організували чемпіонат області з ММА, про який я випадково дізнався.

– Прийшов Дмитро й питає: а можна виступлю? – підтримує розповідь Ігор. – Він виглядав як пончик, важив 120 кг, але сказав, що має деякий досвід і бажання. Показав гарні задатки, характер і виграв чемпіонат. Після цього й запросили Дмитра в нашу команду, яка нині називається «One team». Через півроку тренувань він уже поїхав до Москви на перший професійний бій, який виграв достроково у третьому раунді. Підписав контракт з промоутерською компанією «ММА Pro» і нині один з топових бійців ліги М-1 у напівважкій вазі. У світовому рейтингу Дмитро нещодавно увійшов до сотні кращих бійців.

– Після успішних поєдинків нас стали впізнавати на вулицях, і не тільки в Полтаві, – каже Дмитро. – Цікавляться, ставляться з повагою, бо це тяжка праця, дивуються, що живу саме тут, а не, наприклад, у США.

– Це означає, що ММА в Україні теж популярний?

– У нас ММА на початковій стадії розвитку, поступово переходить в окремий вид спорту, проводяться змагання і за віковими категоріями. До 2016 року на чемпіонаті України ще виступали професіонали й любителі, доводилося з ними змагатися. У Полтаві проводимо інколи турніри, але, на жаль, не так часто, як хотілося б.

– Дмитре, хочу зрозуміти: це твоя професія чи захоплення?

– На це запитання так просто не відповіси, адже всі свої справи підлаштовую під тренування. Заробітки й підробітки – це у вільний від тренувань час. Робота з восьмої ранку до п’ятої вечора в офісі мені не підходить. Є ранкові чи вечірні тренування, після яких треба відновлюватися.
– Дмитро – яскравий приклад того, що все в житті можливо. Коли він навчався, то встигав тренуватися двічі на день, ввечері підробляти і без проблем закривав сесії. У чоловіка настільки бажання стати кращим, і він до цього йде! – доповнює Ігор.

– У вашій команді «One team» ще є такі спортсмени, рівня Дмитра (звертаюся до тренера)?

– У нашому клубі нині близько 70 учасників поділені на кілька груп, з якими працюють два тренери. Серед перспективних вихованців Максим Мельник та Дмитро Тихонюк, а загалом кістяк команди – з десяток високо підготовлених спортсменів, на яких можна робити ставки. Молоде покоління підростає, і для нього заняття в одному залі з чемпіоном додає мотивації. Дмитро й підкаже, і «мудрим лящем» когось інколи підгонить. Для мене в спортсмені головне бажання, а з-під палки нічого не вийде.

– Ігоре, ви президент Федерації бойового самбо Полтавської області, і віднедавна наші хлопці стали учасниками чемпіонатів України. Кілька слів про цей напрямок.

– Минулого року вперше поїхали на кубок України в Ірпінь у складі трьох чоловік. Дмитро став другим, змагаючись з важчими за себе на 10–15 кг суперниками. Цього року на початку травня вже спрямовано їхали на чемпіонат України в Києві. Завданням Дмитра було виграти, і він це зробив. Тепер у вересні у Польщі плануємо виступити на чемпіонаті Європи з бойового самбо. Але до нього ще багато часу, а Дмитро передусім професійний спортсмен, і в ММА є свій календар. Тому ми готуємося до відповідального поєдинку. З ким і коли, повідомимо пізніше.

– Дмитре, розкажи про свою мету у спорті, що побажаєш молодим людям, які читатимуть це інтерв’ю?

– Моя мета – стати спортсменом високого рівня, потрапити у всесвітньо відомі організації UFC чи Bellator, де змагаються кращі бійці ММА. Молоді раджу займатися спортом для саморозвитку й удосконалення себе.

Люблю свій вид спорту за те, що тут немає фальші, бо лише ринг покаже, хто є хто. Слова мають підтверджуватися дією. Девіз нашої команди: «Чемпіон у рингу – чемпіон за рингом». Ти маєш бути прикладом. Якщо став таким хоч для когось – значить, робиш правильні речі.

Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 20.05.2019, 10:04179
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень