22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Художньому музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка — 100 років

14 травня в Художньому музеї (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка відбулися урочистості та святкова програма з нагоди 100-річчя закладу.

Цього дня тут зібралися сотні гостей: керівництво міста та представники депутатського корпусу, творча інтелігенція, молодь, полтавці.

З вітальним словом до присутніх звернулася директор музею Ольга Курчакова:
– Полтава – місто в центрі України, яке вкотре підтверджує свій статус осередку збереження культурної, історичної, мистецької спадщини держави. Ми співпрацюємо з Національним художнім музеєм ім.Богдана та Варвари Ханенків, Національним музеєм історії України, Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва, Львівською картинною галереєю ім.Б.Остринського. Робимо все для того, аби зберігати та примножувати, зацікавити нашого відвідувача. Приємно, що щороку кількість тих, хто приходить до нас, зростає. Дякую всім, хто нас підтримує, хто став нашим добрим другом, дякую всім, хто цікавиться культурним та мистецьким життям міста. Переконана: усе найкраще – попереду!

Колектив музею приймав вітання і від керівництва міста та представників депутатського корпусу Полтавської міської ради.

– Ми пишаємося тим, що саме в Полтаві, на Івановій горі, уперше прозвучала українська літературна мова. Тут жили і працювали видатні науковці, педагоги, художники, письменники. Складені віками духовні традиції сьогодні дбайливо зберігає Полтавський художній музей, – зауважив депутат міської ради Андрій Матковський. – У 100-річний ювілей музею ми з гордістю констатуємо, що заклад став справжнім центром культурного життя міста. Ми пишаємося тим, що Художній музей – перлина серед музеїв України! Вітаю всіх присутніх, а особливо працівників закладу. Щиро зичу процвітання та подальших високих успіхів!

Завдяки підтримці депутатського корпусу міської ради з міського бюджету на ремонт покрівлі та фасаду виділено 1 млн грн. Окрім того, до ювілею були виділені кошти і на встановлення канального кондиціонера у великій виставковій залі, капітальний ремонт зимового саду, прес-центру, виготовлення нових сучасних вітрин, що дало можливість поповнити експозицію унікальними експонатами, адже шедеври світового мистецтва мають зберігатись та експонуватися в найкращих умовах.

Пишається роботою музею і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, говорить, що заклад щороку розвивається та йде в ногу з часом:
– Художній музей – це справді мистецький центр нашого міста. Тут проходять виставки, презентації, бали й різноманітні культурно-мистецькі заходи. Полтавці приходять сюди насолодитися культурою, відпочити душею. Сюди охоче приїжджають і гості з різних куточків України та інших країн. Тут завжди цікаво, атмосферно, пізнавально. Бажаю колективу ще більших успіхів та перемог, процвітання та наснаги у важливій місії!

За багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, активну участь у культурно-мистецькому житті міста давні друзі музею нагороджені грамотами й подяками. Нагороду отримав і сам колектив Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка.

Також з нагоди 100-річчя закладу відбулася знакова подія для Полтави – погашення марки, присвяченої ювілею.

Юлія РОМАНЕНКО
Богдан Шевченко, 20.05.2019, 10:14148
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень