24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Володимир Зеленський офіційно став шостим Президентом України

20 травня відбулася інавгурація ново-обраного Президента України Володимира Зеленського. У Києві проходили урочисті заходи з десятої ранку і майже до вечора.

За традицією Володимир Зеленський склав присягу у Верховній Раді. На урочистостях були присутні Президенти України та іноземні політики, а також батьки новообраного глави держави.

Президент звернувся до чиновників з проханням не вішати його портрети в кабінетах. Натомість запропонував замінити їх фотографіями їхніх дітей.
Також Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду через два місяці. Він закликав нардепів прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, а також закон про кримінальне покарання за незаконне збагачення. Крім того, членам уряду Зеленський запропонував самостійно подати у відставку. Також ініціював звільнення голів СБУ, ГПУ та міністра оборони України.

Володимир Зеленський озвучив своє найперше завдання на посаді – зупинити вогонь на Донбасі. Підкресливши, що заради миру готовий на все, у тім числі втратити свою посаду. У підсумку сказав, що завжди смішив українців, але в найближчі п’ять років робитиме так, щоб народ не плакав.

Президент зробив і перші призначення. Так, головою Адміністрації Президента України став Андрій Богдан, першим заступником голови АП – Сергій Трофімов, заступниками голови АП – Олена Зеркаль, Руслан Рябошапка, Кирило Тимошенко, Юрій Костюк. Призначено також помічників та радників. Новим начальником Генерального штабу став Руслан Хомчак.

Також Володимир Зеленський і лідери фракцій Верховної Ради попередньо домовилися про проведення дострокових парламентських виборів 21 липня 2019 року. Відповідний указ, скоріш за все, з'явиться 22 травня.
Президент звернувся до спікера Парламенту для скликання позачергового засідання Ради на середу, 22 травня.

Верховна Рада на позачерговому засіданні провалила голосування за включення до порядку денного сесії законопроектів, ініційованих Володимиром Зеленським про зміну виборчої системи і про державні закупівлі під час виборів.

Після невдалого голосування спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття позачергового засідання Парламенту. Наступне пленарне засідання відбудеться 28 травня.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 23.05.2019, 11:59126
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень