22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Позачергова сесія міської ради: одностайне рішення щодо співпраці із ЄБРР

22 квітня завершилося засідання позачергової 23-ї сесії Полтавської міської ради. На розгляд депутати винесли одне питання — «Про договір про погашення заборгованості перед територіальною громадою міста Полтави за виконання гарантійних зобов’язань». Ідеться про ухвалення гарантій Полтавської міськради, які орган місцевого самоврядування дає Європейському Банку Реконструкції і Розвитку (ЄБРР) у рамках програми оновлення тролейбусного парку міста.

16 травня

Як відомо, позачергова сесія відкрилася ще 16 травня. Тоді на засіданні голова фракції «БПП «Солідарність» Андрій Матковський та голова фракції «Батьківщина» Олег Бєлоножко розкритикували роботу секретаря міської ради Олександра Шамоти, звинувативши його у транспортному колапсі в Полтаві.

«Депутатів переповнюють емоції, оскільки місто протягом п’яти днів перебувало у транспортному колапсі. Сьогодні транспорт працює, ми розв’язали цю проблему. Будемо закупляти новий рухомий склад, щоб впливати на транспортне перевезення. Для цього нам необхідно 300 автобусів і 50 тролейбусів. На це потрібно приблизно 1 млрд грн, які з міського бюджету можливо виділити протягом трьох-п’яти років. Меморандум – це «фількина грамота». Він був потрібний партії «СДП» для збереження обличчя, адже перевізників контролюють у межах укладених договорів. Але сьогодні ми не маємо приймати емоційних рішень. Попрацюймо спокійно у фракціях. А з цією ситуацією розберемося та зробимо відповідні висновки», – зазначав тоді Андрій Матковський.

«За ситуацію в місті несе відповідальність влада, сформована депутатською більшістю. Запитання: хто нині керує містом – влада чи перевізники? Навіщо було знущатися над людьми, якщо розуміли необхідність збільшити тариф до 5 грн. У вересні знову може бути шантаж. Тому негайно переформувати транспортну галузь. Політичні заяви Олександра Шамоти – непрофесійні і зрештою привели до транспортного колапсу», – додав у своєму виступі Олег Бєлоножко.

Близько 11.00 голова фракції «БПП «Солідарність» запропонував оголосити перерву до 14-ї години, щоб провести роботу комісії. Пропозицію підтримали 24 депутати. Однак після перерви не зібралося відповідної кількості депутатів для кворуму. Тож оголосили повторну перерву.
Близько 16.00 засідання продовжилося, однак Андрій Матковський попросив зробити чергову перерву до 14-ї години 20 травня, аби остаточно доопрацювати це питання у комісіях із депутатами фракцій.

20 травня

Цього дня о 14.00 депутати Полтавської міськради зібралися, аби продовжити засідання позачергової 23-ї сесії.

Згодом стало відомо, що перерви у роботі сесії міської ради робилися через те, що у Києві триває засідання Верховного Суду з розгляду касаційної скарги Олександра Мамая щодо поновлення його на посаді міського голови.
Тож депутати стежили за перебігом подій і мусили в разі необхідності відреагувати на рішення суду. Згодом усі голови фракцій підтвердили наміри і готовність повторно відсторонити Олександра Мамая, якщо його поновлять на посаді міського голови.

Тож засідання сесії перенесли на середу, на 12-ту годину.

22 травня

На розгляд депутати винесли питання «Про договір про погашення заборгованості перед територіальною громадою міста Полтави за виконання гарантійних зобов’язань».
Цього разу міська рада одноголосно затвердила це питання. Наступну сесію депутати запланували на другу половину червня.

Голова фракції «Батьківщина» зазначив:
– Я з великим сумом дивився на те, що єдиним питанням консолідації в міській раді залишається бажання набрати дві третини голосів проти колишнього міського голови. Прикро, що одна людина тримає в напрузі всю міську раду. Ми ходимо до сесійної ради майже через день в очікуванні судового рішення, демонструючи свої страхи перед минулим. Бачу кризу влади, але не бачу більшості, котру має консолідувати секретар міської ради і яка б несла політичну відповідальність перед громадою. Лакмусом перед цим був п’ятиденний транспортний колапс у місті, наслідки якого ми всі «розрулювали». Тож наша фракція готова висловити недовіру колишньому міському голові. При цьому ми як і Верховна Рада готові до перезавантаження влади і нових виборів у міській раді.

Також висловив свою думку і голова фракції «БПП «Солідарність»:
– Ми не заручники цієї ситуації, а навпаки, переможці. І готові свою перемогу знову довести необхідною кількістю голосів. У складі цієї міської ради в Олександра Мамая немає шансів знову стати міським головою. Тому, якщо він і мріє про таке, то йому потрібно буде доводити це на чергових виборах, які має призначити Верховна Рада. А нині міська рада послідовна у своїх рішеннях. Депутати працюють і приймають відповідні рішення на користь громади. Так і на цій сесії, одностайно проголосували за співпрацю з ЄБРР. І вже цього року місто отримає 40 нових тролейбусів.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 23.05.2019, 12:34104
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень