22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Провели IV громадянський лекторій «Громадянин, громада і держава»

У Полтавській державній аграрній академії відбувся щорічний громадянський лекторій. Цього року він проходив уже вчетверте і мав назву «Громадянин, громада і держава».

За словами організаторів, у заході взяло участь понад 100 чоловік. Серед запрошених були експерти з політології, соціології та філософії. До заходу долучилися і представники місцевого самоврядування, ОТГ, бізнесу та ЗМІ.

Депутат найбільшої фракції у міській раді Олександр Глазов вважає, що лише спільними зусиллями суспільство зможе повноцінно розвиватись та бути сучасним:
– Головна мета лекторіїв – створення своєрідної платформи для обговорення найактуальніших питань сьогодення. Для цього було запрошено провідних філософів та експертів, які акцентували увагу на проблемах, давши присутнім привід для обговорення. Громадянський лекторій покликаний створювати смисли, і Студентська республіка вже не перший рік бере в цьому активну участь. Приємно, що такі заходи відбуваються саме в Полтаві, оскільки це потрібно для грамотного та професійного функціонування міста та суспільства загалом.

Варто зазначити, що республіканці роблять вагомий внесок у розбудову громадянського суспільства. Завдяки їм реалізуються проекти, спрямовані на втілення прогресивних інновацій, розширення свобод, а також зосередження сил держави та громади навколо інтересів громадянина.

Лідер республіканського руху на Полтавщині Олег Слизько підкреслив, що завдяки таким заходам відбувається формування смислів, на яких базується сама громадянськість:
– Минуло п’ять років децентралізації, і українське суспільство перебуває у соціальній кризі. Численні політики та партії не сприяють покращенню становища громадянина. До цього часу не було створено алгоритм, за яким кожне окреме суспільство має взяти відповідальність за своє майбутнє. У таких умовах виникла ідея об’єднати експертні думки задля ефективнішого розв’язання проблемних питань громад. На мою думку, це сприятиме вкоріненню прогресивних та демократичних думок усередині суспільства.

Також він підкреслив, що у всіх містах і в Полтаві також є проблеми із реалізацією права людей на самоврядування.

– Фактично лише раз на п’ять років ми голосуємо, і все. Потрібно, щоб найважливіші рішення приймалися за участі жителів міста, а не тільки депутатами, – говорить Олег Слизько.
Останнім часом у республіканських проектах дедалі більша роль відводиться кооперації як рушійній силі соціуму.

Лідер республіканців України Павло Вікнянський зазначив, що виховання політичної культури та осмисленого ставлення до громадянської ролі в державі стало результатом просвіти та зміни в суспільному світобаченні:
– Протягом лекторію учасники дискутували про сучасні соціальні відносини й цінності, а також створювали стратегію потужного розвитку України. До того ж було розглянуто соціальні важелі управління в контексті децентралізованого управління.

Голова Студентської ради аграрної академії Дмитро Томенко вважає, що подібні заходи стають чудовою нагодою для студентів закладу отримати відповіді на запитання від провідних експертів країни.
– Щорічні громадянські лекторії – це суттєва перевага закладу. Кожного разу Студентська рада активно залучає студентів до участі в публічних дискусіях та активної взаємодії зі спікерами. Тож майбутні політологи та публічні управлінці мають змогу ознайомлюватися з напрацюваннями спеціалістів, що, безумовно, сприятиме їхньому професійному вдосконаленню.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 23.05.2019, 12:48102
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень