22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Команда «Рідне місто» наводить порядок з незаконними літніми майданчиками

Майданчик майже не залишав місця для пішоходів.
Комунальні служби продовжують демонтувати об’єкти, розміщені з порушеннями Правил благоустрою Полтави.

За останні роки Полтава втратила свій колись привабливий вигляд через повінь хаотично й безвідповідально розташованих тимчасових споруд. При цьому деякі власники, насамперед у центральній частині міста, відверто ігнорували Правила благоустрою, бо звикли, що за їх дотриманням ніхто особливо не стежить.

Докорінно змінювати ситуацію взялася команда Олександра Удовіченка «Рідне місто». Ще в березні 2019 року на засіданні комісії з розміщення тимчасових споруд її члени склали список об’єктів, які підлягають демонтажу. Згідно з розділом ХХ згаданих Правил, це споруди, встановлені самовільно або з порушеннями вимог паспорта прив’язки, а також ті, у яких строк дії цього паспорта завершився чи анульований.

До категорії останніх належить і літній майданчик «Montana Pizza», розташований на вулиці Івана Котляревського,19/10, – термін дії паспорта прив’язки об’єкта закінчився ще 30 вересня 2018 року. До того ж майданчик зайняв собою майже весь тротуар, перешкоджаючи рухові пішоходів.
Начальник інспекції з благоустрою, член команди «Рідне місто» Антон Тонконог повідомив:
– Суб’єкт господарювання ФОП Малайчук Вікторія Василівна, яка зареєстрована у селі Водяна Балка Диканського району, не демонтувала його, як вимагають чинні законодавство та «Правила благоустрою міста Полтава». Після цього від нашої інспекції підприємець отримувала неодноразові попередження, приписи та адмінштрафи. Але вони були проігноровані.
16 травня сплив термін останнього припису. Тому вже 17 травня комунальники прибули на місце для демонтажу літнього майданчика. Разом з ними представники депутатського корпусу, міськвиконкому, засобів масової інформації та поліції. Процес відбувався під особистим контролем заступника міського голови, представника команди «Рідне місто» Тетяни Юрченко.

Комунальники почали демонтаж. Для цього вони заздалегідь підігнали вантажівку, щоб було куди складати елементи розібраної конструкції.

Однак власник торговельної марки «Montana Pizza» несподівано виявив неабияку, до того не властиву йому активність. По-перше, комунальний КамАЗ раптово виявився заблокованим двома елітними легковиками Range Rover. По-друге, власник спробував завадити законним діям комунальних служб особисто. Поліції довелося відводити його від майданчика силоміць. Через якийсь час демонтаж продовжився й був успішно завершений.

Протягом усіх цих перипетій Тетяна Юрченко була непохитною, відстоюючи рішення комісії:
– Ми наводимо в Полтаві порядок, щоб вона знову стала затишним та комфортним містом для жителів і гостей, – наголосила вона. – Наша комісія доручила комунальникам провести демонтаж низки незаконних МАФів, у тім числі й цього майданчика. Ще тиждень тому ми вийшли на контакт з підприємцем, сподіваючись на розуміння законності вимог міської влади. На жаль, як бачимо, жодної реакції немає. Учора термін припису закінчився, сьогодні виконуємо демонтаж. У Полтаві віднині не буде жодних «договорняків», лише чітке дотримання законодавства. Закон однаковий для всіх.

Після демонтажу конструкції зберігаються на території КАТП-1628. Власник має півроку, щоб забрати їх назад, заплативши місту за демонтаж та зберігання.

Богдан Шевченко, 23.05.2019, 13:04121
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень