22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

З вулиці Небесної сотні вивезли сміттєзвалище, що утворилося на місці колишнього будинку

Комунальники нарешті розв’язали проблему, яка існувала десятиріччя.

У Полтаві є місця, які її прикрашають, і ті, за які соромно. Ідеться про стихійні сміттєзвалища, руїни колишніх будівель. І якщо про красу її архітектурного ансамблю сказано й написано більш ніж достатньо, то, наприклад, ті ж занедбані допотопні халупи тривалий час лишалися поза увагою міської влади. Це при тому, що вони своїм жахливим виглядом ще десять років тому шокували навіть тодішнього президента України Віктора Ющенка – відомого любителя історичних раритетів. За останні роки їх стан, зрозуміло ж, не покращився, варто лише пройти кварталом навколо центрального ринку.

Взялася за розв’язання цієї проблеми лише команда «Рідне місто», почавши, напевно, з найвідомішої руїни Полтави між будинками на вулиці Небесної сотні,102 та 106. Їх мешканці неодноразово зверталися до міської влади з проханням дати цій купі сміття лад. Звернення ігнорувалися, і тільки заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко, побувавши на місці особисто, прийняв довгоочікуване рішення.

– Там був звичайнісінький смітник, – говорить він. – Усі полтавці протягом кількох десятиліть бачили, як стара будівля руйнувалася, перетворюючись на звалище. Мешканці її давно залишили, і в чагарниках знайшли прихисток безхатьки та наркомани. Люди з сусідніх будинків постійно на це скаржилися. Крім того, є ще один важливий момент: на рештках хати завжди зупинялося око гостей Полтави, котрі їхали з Південного вокзалу. Можна лише уявити, яке «позитивне» враження в них відразу складалося про наше місто!

Історія колишнього будинку давня, але далеко не славна. Навпаки, він протягом багатьох років залишався причиною судової тяганини, отриманої в спадок від радянської доби.

Ще в 1960-х його мали знести як такий, що потрапляв у зону забудови, однак унаслідок байдужості влади цього не сталося. Мешканці залишили давно непридатне для життя приміщення аж 2003 року. Відтоді будинок поступово доходив до того жахливого стану, який викликав єдине запитання: коли ж нарешті приберуть це звалище?

Цей час настав у травні 2019 року. Комунальні служби пригнали екскаватор, за допомогою якого згребли рештки глини та дерева.

Будівельне сміття скидали на вантажівку й вивезли. Чагарники, дерева та височезний бур’ян знищили. Замість потворних руїн утворилася привітна галявина.

Роботу комунальників контро-лював голова Подільської районної ради, член «Рідного міста» Євген Нагорний:
– Це звалище, м’яко кажучи, не прикрашало наш район, який ми намагаємося тримати в чистоті й порядку. Залишалася й реальна небезпека для людей. Вважаю, що прийняте рішення було єдино правильним у цій ситуації. Тепер ми подбаємо про те, щоб на звільненому місці не виникла нова купа сміття.

Житлово-комунальне господарство оновлюється. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Богдан Шевченко, 27.05.2019, 10:00101
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень