22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві провели фестиваль творчості людей з інвалідністю

Уже 13 років поспіль Полтавський міський центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді проводить фестиваль творчості людей з інвалідністю «Від серця до серця». Цього року захід відбувся у міському Будинку культури.

У підготовці та проведенні фестивалю взяли участь громадські організації, які об’єднують людей з інвалідністю, управління праці та соціального захисту виконавчого комітету Шевченківської районної у місті Полтаві раді, а також міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. За словами організаторів, у фестивалі взяли участь близько сотні людей з особливими потребами.

На захід також завітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Людмила Бойченко. Усі люди – рівні між собою, кожен заслуговує на щастя, на увагу. Усі учасники фестивалю – і дорослі, і діти – мають безліч талантів. «Серце до серця» – це можливість показати свої таланти всім, показати й отримати щирі оплески та підтримку:
– Фестиваль «Від серця до серця» дає змогу людям з інвалідністю продемонструвати свій талант, довести су-спільству, що кожна людина має право жити активним життям. Кожен з учасників у центрі уваги. Ми збираємося тут заради них, аби підтримати, аби вони посміхались. Ми разом радіємо їхнім успіхам. Проведення таких заходів у Полтаві наглядно демонструє дбайливе ставлення до людей з інвалідністю, допомагає соціалізувати їх у суспільство.

Голова ГО «Самодіяльний театр «Дзвіночок» для дітей з особливими потребами та їхніх батьків» Людмила Герасименко підкреслила, що діти увесь рік чекають на цей захід та старанно готуються до нього.
– У цьому фестивалі беремо активну участь з 2013 року. Подібні заходи покликані продемонструвати, що особливі діти інтегрують у мистецтво на рівні зі звичайними. Сцена допомагає адаптувати сонячних дітей у суспільство, – каже жінка.

Серед учасників фестивалю є такі, які вже багато років поспіль дарують свою творчість глядачам: самодіяльний хор «Барвінок» Клубу Полтавського навчально-виробничого підприємства «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих; ансамбль ложкарів спеціальної школи №39; член міської асоціації дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства Ксенія Глушко.

Керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавській області, а також керівник драматичного гуртка Полтавського навчально-виробничого підприємства «Полтаваелектро» Марина Бабець розповіла про незвичайний виступ своїх вихованців:
– Фестиваль дає людям з інвалідністю можливість вийти на сцену, гарно провести час та підняти свій культурний та духовний рівень. Учасники колективу «Happy» надихнулися «Сонячним балом» та вирішили підготувати танцювальний номер. Зауважу, що танець – найскладніша річ для людей із порушеннями зору. Тож пишаюсь вихованцями, які змогли подолати труднощі та вийти на сцену, аби виконати Віденський вальс.

Волонтерка центру соціальних служб Віолета Єріна зазначила, що соціальні працівники не тільки переймаються фізичним станом людей з інвалідністю, але й усіляко сприяють їхньому розвитку та підвищенню культурного рівня.
Яскравими виступами вражали глядачів наймолодші актори-танцюристи Міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та акторів аматорів театру «Дзвіночок». А найстарша учасниця, член міської організації інвалідів «Пролісок» 76-річна Софія Зінченко потішила присутніх виконанням гуморески «Допитлива жінка».

Серед учасників фестивалю були й дебютанти. Так, уперше в ролі співака себе спробував 13-річний Тимофій Єлісеєв. Окрім співу, юнак займається грою на баяні, оскільки надалі планує пов’язати своє життя з музикою. За словами хлопця, участь у концертах додає йому впевненості у власних силах.

Олександр Почепа декламував на фестивалі вірш. Вважає, що такі заходи привертають увагу полтавців до людей з особливими потребами:
– Участь у фестивалі – чудова можливість розкрити творчі здібності кожного учасника. На мою думку, подібними заходами ми привертаємо увагу інших полтавців до проблем людей з інвалідністю. Сподіваюсь, що це сприятиме успішній інтеграції людей з особливими потребами в суспільство, особливо це стосується дітей, на підтримку яких я сьогодні й вирішив виступати.

Фестиваль пролетів на одному диханні. Глядачі отримали приємні враження та позитивні емоції, а учасники – окрім гучних оплесків і квітів, дипломи та подарунки.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 27.05.2019, 10:52132
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень