22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві відзначили День музеїв із застосуванням інноваційних технологій

Напередодні міжнародного Дня музеїв у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбувся культурно-мистецький захід, присвячений життю і творчості письменника. Щороку галузеве свято має тематичну спрямованість. Цього року захід відбувся під назвою «Музеї як культурні центри: майбутнє традиції» та демонстрував нові форми впливу на відвідувачів.

На заході представили оживлену презентацію новітньої технології доповненої реальності в експозиційному просторі. Присутні за допомогою смартфона мали змогу побачити змодельовану реконструкцію I з’їзду української інтелігенції 1903 року в Полтаві, на якому був присутній і Панас Мирний. Варто зазначити, що це вже другий вдало реалізований проект із впровадженням доповненої реальності у музеях міста.

На захід також завітала і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Людмила Бойченко, яка поклала квіти до пам’ятника письменнику. За її словами, міська влада докладає максимум зусиль, аби зробити музеї сучаснішими та залучити якомога більше відвідувачів:
– Ми продовжуємо реалізовувати проект доповненої реальності, започаткований у 2018 році в експозиційному просторі Художнього музею. Час не стоїть на місці, і наше завдання відповідати вимогам часу, залучати новітні технології, щоб розкрити музейні експозиції відвідувачу якомога ширше та досконаліше, – розповіла Людмила Бойченко. – Полтава – перлина України, духовна столиця. Сьогодні ми робимо все для того, аби це звання залишалося за нами – підтримуємо музейну галузь, розвиваємо її, реалізуємо нові ідеї.

Протягом заходу відвідувачі мали змогу поринути у повсякденне життя письменника завдяки науковому співробітнику музею Вікторії Пащенко, яка майстерно перевтілилася в образ дружини Панаса Мирного Олександри Шейдеман. Проводячи своєрідну екскурсію садибою, Олександра читала спогади з особистого щоденника про події тих часів.

Сама Вікторія Пащенко з гордістю розповідала про заклад, підкреслюючи, що він користується популярністю у полтавців і гостей міста:
– У цьому музеї працюю понад 18 років. Робота дуже подобається, оскільки є можливість досліджувати невідомі сторінки життя та шукати нові джерела. У майбутньому планую видати оновлену біографію Панаса Мирного, де акцентуватиму увагу не лише на його творчих здобутках, але й на особистому житті.

По завершенні презентації інформаційно-комп'ютерної технології учасники заходу відвідали сад письменника та висадили саджанці кизилу з нагоди 170-річчя від дня народження Панаса Мирного. Музейники говорять: посадити у саду кизил було мрією самого письменника.
За вагомий особистий внесок у справу збереження, примноження та популяризації історико-культурного надбання працівники музеїв були відзначені почесними грамотами виконкому Полтавської міської ради, Департаменту культури і туризму ОДА, Полтавської обласної ради та Міністерства культури України.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 27.05.2019, 10:57153
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень