22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Сучасний спортивний майданчик облаштували на подвір’ї школи №26

Відтепер учні Полтавської загальноосвітньої школи №26 займаються фізичною культурою із ще більшим задоволенням та ентузіазмом, адже на території навчального закладу облаштували сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям. Цей проект реалізували на умовах співфінансування із міського та обласного бюджетів, витративши загалом 1,5 млн грн.

15 травня на території школи відбулася робоча нараду за участі керівництва міста, представників депутатського корпусу міської ради та обласної державної адміністрації. Вони оглянули новий спортивний майданчик та обговорили подальші перспективи реалізації подібних проектів в інших навчальних закладах міста.

Директор школи Наталія Ганжа зазначає, що їхній навчальний заклад – один із найбільших у Полтаві й розрахований на півтори тисячі місць. Будівлю школи спроектували ще 50 років тому. Тож тут усього один спортивний зал. До цього часу на одному уроці в ньому займалося по кілька класів, що створювало великі незручності:
– Відкриття подібного майданчика – величезна подія для нашої школи. Діти та вчителі дуже задоволені. Сучасний майданчик – це популяризація здорового способу життя. Адже нинішнє юне покоління можна зацікавити тільки інноваційними технологіями. Тож наші учні тепер залишають свої гаджети і з величезним задоволенням займаються фізичною культурою.

За словами вчителя-методиста із фізичної культури Олександра Кірені, школярі ще від початку будівництва майданчика постійно цікавилися, коли вже зможуть на ньому пограти, чекаючи відкриття з нетерпінням:
– Дітям це поле подобається тим, що покриття тут – м’яке та рівне і при падінні не травмуєшся. А зранку на ньому ще й нема роси. Тому багатьом хочеться навіть полежати. Малеча йде на уроки фізичної культури із великим задоволенням.
Учень 7-Г класу Давид Захаров підтверджує слова свого вчителя. Каже, що разом зі своїми однокласниками в захваті від майданчика зі штучним покриттям. Тож тепер навіть після уроків будуть грати тут у футбол.

Член команди «Рідне місто», голова профільної депутатської комісії Олександр Кудацький зауважив, що принципи її роботи він будує на системному підході до розв’язання соціально важливих проблем, серед яких почесне місце займає здоров’я прийдешнього покоління:
– Якщо хочемо мати здорове майбутнє Полтави, ми повинні розвивати спорт, створюючи дієву альтернативу рослинному існуванню в інтернет-мережі чи алкоголю, наркотикам та палінню. Але для цього необхідна сучасна матеріальна база – спортивні й тренажерні майданчики. Стверджую це не лише як голова комісії, а й як людина, яка очолює Федерацію футболу Полтави й розуміє проблеми спортивної сфери зсередини. Звичайно, найчастіше діти долучаються до спорту саме в загальноосвітніх закладах, тут вони зацікавлюються, знаходять для себе той чи той вид спорту, яким хотіли б займатися. Цей майданчик – приклад того, як ми маємо робити в кожній школі, щоб масово долучати юне покоління до занять спортом.

Голова однієї з найбільших фракцій у міській раді Андрій Матковський підкреслює, що нині депутати ставлять перед собою завдання, щоб у кожній полтавській школі були створені такі самі умови для заняття спортом:
– Дуже приємно, що це вже другий спортивний майданчик, який відкривається у цьому мікрорайоні. Варто підкреслити, що бюджетом на цей рік депутати міської ради зробили пріоритет нашим дітям та освіті. Якщо раніше ми мріяли, щоб малеча сідала за новенькі парти, то тепер головне завдання – забрати наших дітей від комп’ютерів, щоб більше часу вони проводили на свіжому повітрі та займалися спортом. Загалом таких майданчиків уже встановлено в місті п’ять. Думаю, ще мінімум три з’явиться до кінця року.
Висловлюю вдячність і обласній владі, адже ми реалізовуємо спільний проект на умовах співфінансування.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький зазначив, що саме школа №26 потребувала сучасного майданчика, адже вона велика і має численну кількість учнів. Окрім того, розташована у так званому спальному районі Полтави:
– Спільно з містом ми визначили, що будемо реалізовувати проект саме тут. Система діє таким чином: орган місцевого самоврядування надає половину фінансування, іншу половину – область. Ця програма діє вже другий рік. Цього року заплановане будівництво великого поля зі штучним покриттям та трьох подібних міні-полів та спортивних антивандальних майданчиків.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 28.05.2019, 09:29132
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень