22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Аби маленькі полтавці оздоровилися та змістовно відпочили

Уже пролунали останні дзвоники у загальноосвітніх навчальних закладах. Тож перед усіма батьками постає запитання: чим зайняти свою дитину влітку? Не кожній родині по кишені відпочинок на узбережжі моря, не кажучи вже про далеке чи навіть близьке зарубіжжя. Тож прекрасною альтернативою завжди стають місцеві літні заклади оздоровлення та відпочинку.

У Полтаві діти оздоровлюватимуться з 1 червня по 26 серпня. Традиційно дітей чекають у комунальних закладах оздоровлення й відпочинку «Олімпійські надії» та «Супутник». Працюватимуть і пришкільні табори з денним перебуванням. Водночас юні полтавці матимуть змогу відпочити в таборах Полтавської області та за її межами.

Цього року на оздоровлення дітей з міського бюджету виділили близько 25 млн грн для 12 тисяч дітей. Ці кошти розподілені між основними виконавцями заходів міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей Полтави на 2019–2023 роки: управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту, управлінням освіти та управлінням охорони здоров’я.

Так, управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виділено близько 5 млн 600 тис. грн на підготовку та організацію оздоровчої кампанії в закладі «Олімпійські надії» та близько 2 млн 500 тис. грн на здешевлення путівок вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім того, для здешевлення вартості путівок для дітей у частині батьківської оплати для відпочинку в області та місті спрямували 9 млн грн.

Управлінню освіти на проведення літньої оздоровчої кампанії виділено близько 2 млн 900 тис. грн на підготовку та організацію оздоровлення в закладі «Супутник», на здешевлення путівок для дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, – близько 4 млн 200 тис. грн.
Також на оплату харчування дітей у пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням спрямували близько 1 млн 600 тис. грн.

Для лікувально-профілактичних заходів та забезпечення планового стаціонарного лікування в дитячій міській клінічній лікарні в рамках літньої оздоровчої кампанії 2019 року управлінню охорони здоров’я направлено 334 тис. грн.

Напередодні старту оздоровчого сезону керівництво міста, представники депутатського корпусу міської ради відвідали із робочим візитом табір «Олімпійські надії» в Соснівці. Він підпорядковується управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. Колись табір був наметовим містечком. Нині на його території зведені комфортні будиночки. Тут оздоровлюються та відпочивають юні зірки спорту: вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, секцій та гуртків спортивного спрямування.

Голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський підкреслює, що відпочинок дітей має бути безпечним та комфортним:
– Здоров’я дітей – найголовніше. Після навчального року кожен школяр має відпочити та набратися сил. Міська влада робить усе для того, аби умови в комунальних таборах були комфортними, діти відпочивали безпечно, корисно, були оточені необхідним. З 2015 року за нашої каденції почалося активне оновлення табору. Сьогодні його не впізнати. Щоб юні спортсмени мали змогу тренуватися, на території «Олімпійських надій» установили спортивні майданчики із сучасним покриттям, які відповідають міжнародним стандартам. Цього року також введено в експлуатацію приміщення душової на 16 ріжків із постійною подачею гарячої води.

Директор закладу Тетяна Тодорюк наголосила, що завдяки допомозі міської влади щороку на території табору вводяться в експлуатацію нові будівлі та покращуються житлові умови:
– На посаді директора я з 2013 року. Тоді табір був містечком, яке складалося з 24 наметів та могло за зміну прийняти до 100 чоловік. Враховуючи значний інтерес молодих спортсменів до відпочинку, у закладі з 2015 року почалося активне оновлення матеріально-технічної бази. Окрім цього, значно покращилися умови проживання. Нині понад 180 дітей протягом зміни проживають у зручних будівлях відповідно до всіх сучасних вимог. Цього року проведено поточний ремонт санітарно-гігієнічного блоку та водовідведення біля обідньої зали. Сподіваюсь, діти та тренери будуть приємно вражені, коли приїдуть до нас на відпочинок.

Аби загартуватися та оздоровитися, до табору щороку приїздять вихованці міських та приміських закладів комунальної власності. За наданою інформацією, попередні списки охочих були сформовані ще в березні. Нині претендентів на відпочинок у першу зміну налічується близько 200.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому із команди Андрія Матковського Олена Бабенко розповіла про цьогорічну програму, покликану допомогти батькам зробити літній відпочинок дитини змістовним та не переплатити зайвих коштів:
– Нині триває остаточне затвердження необхідного переліку документів для участі у програмі. Цього року міська влада за оздоровлення дитини відшкодовує суму, еквівалентну двом прожитковим мінімумам на дитину. У червні ця сума становитиме 4 тис. 56 грн, а в липні та серпні – 4 тис. 236 грн. Перевагами цієї програми може скористатися будь-яка родина, адже така сума покриває 50%, а подекуди і 70% вартості путівки.

Тож маленькі полтавці мають необхідні умови, аби оздоровитися, а також цікаво та змістовно провести свої літні канікули.

Юрій Іванов
Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 30.05.2019, 11:22106
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень