25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Стан благоустрою Полтави контролюють щоденно

Антон Тонконог (у центрі) перед черговим демонтажем незаконного МАФу.Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» в повному обсязі відновила роботу інспекції по контролю за благоустроєм.

Щодня комунальні служби Полтави цілеспрямовано, згідно з планом, змінюють її обличчя. Проте дбати про своє місто – спільний обов’язок усієї громади: підприємств, установ, організацій, середнього й малого бізнесу, зрештою кожного полтавця.

Чи завжди вони забезпечують належний лад на закріплених за ними територіях? Безумовно, ні. Звертання до сумління в таких випадках часто не діють. Потрібен значно вагоміший, набагато дієвіший фактор впливу, і він у Полтаві є. Це інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.

Щоправда, в останні роки її робота перетворилася на формальність. Тепер же діяльність інспекції відновлено в повному обсязі. Вона працює чітко, злагоджено й ефективно.
Немала заслуга в цьому новопризначеного керівника інспекції Антона Тонконога. Він закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ і понад 20 років працював у правоохоронних органах, отримавши звання підполковника. Тобто, що таке наведення порядку, знає з власної практики. Дисциплінованість, вимогливість, суворе виконання поставлених завдань віднині стали нормою для всіх працівників інспекції.

– Коли в грудні минулого року я прийшов на цю посаду, то застав інспекцію в паралізованому стані, – згадує Антон Тонконог. – По-перше, не вистачало кадрів, і велика територія міста залишалася неохопленою. Ми додали десять інспекторів, тепер у інспекції 23 працівники віком 30–35 років. Не всі вакансії заповнені, комплектування триває й нині, бо наша робота має свою специфіку, адже цілими днями, у спеку й мороз, працівники перебувають на вулиці. Окрім того, вони обов’язково повинні бути стресостійкими, адже порушники часто реагують неадекватно. По-друге, за останні роки діяв неписаний принцип: «скласти протокол» означало дати хабар, щоб від тебе відчепилися. Доводиться пояснювати декому, що ситуація змінилася. У своїй роботі керуємося винятково Правилами благоустрою міста Полтави. Це наш «кодекс», але він, до речі, як показує досвід, не в усьому досконалий. Щоб посилити ефективність впливу на порушників, ми ініціюємо до Правил низку змін. Вони будуть оформлені як регуляторний акт, і, сподіваюся, їх схвалять органи влади.

Робочий день інспекторів починається о восьмій ранку. Вони не приходять до офісу, а прямують безпосередньо на вулиці Полтави. На руках у них адреси, за якими вже є зафіксовані порушення. Інформація про них надходить з кількох джерел: звернень громадян до інспекції та звернень до відділу оперативного реагування міськвиконкому (керівник – також член «Рідного міста» Сергій Зубань). З останнім налагоджена плідна взаємодія. Третє джерело – порушення, зафіксовані самими інспекторами під час обходів (це можуть бути провалений люк, розкопка мереж, неприбрана територія тощо).

Порушникам надаються приписи (попередження). Вони не тягнуть за собою адміністративної відповідальності, тому винуватцями часто ігноруються. У такому випадку інспектори складають на них протоколи згідно з 152 статтею Кодексу про адміністративні порушення (з початку року їх складено 806 штук). Протоколи розглядають на адмінкомісіях при районних у місті Полтаві радах, і вони мають серйозні наслідки – штрафи. Їх розміри становлять: для громадян – від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів (340–1360 грн), для посадових осіб і суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 (850–1700 грн).

Що ж саме входить до поняття «порушення правил благоустрою»? Спектр дуже широкий: неналежний санітарний стан територій (стихійні звалища чи забур’яненість), забрудненість водойм, стоянка авто на газонах, самовільне розміщення реклами, несанкціоновані розкопки та багато іншого. Є проблеми постійні, є сезонні – наприклад, некошена трава чи продаж бочкового квасу без дозволів.

Усе це і становить зміст щоденної рутинної діяльності інспекції. До цього варто додати ще постійну роз’яснювальну роботу з підприємцями, екологічні акції в навчальних закладах, які спонукають юне покоління дбайливо ставитися до довкілля. Але Антон Тонконог виділяє кілька визначальних напрямків, де позитивні зміни помітні особливо.

Старші полтавці чудово пам’ятають, як за часів Анатолія Кукоби крупні підприємства завжди, коли була потреба, допомагали місту, та й свої закріплені території утримували в належному санітарному стані. Інспекція почала відновлювати втрачену взаємодію з керівництвом підприємств для того, щоб вони знову брали активну участь у житті Полтави. Наприклад, виділяли взимку техніку для прибирання снігу. Отже, давню й добру традицію повертаємо з небуття.

По-друге, останніми роками Полтава перетворилася на територію хаосу: вона вкрилася МАФами та вивісками, встановленими без жодних дозволів або зі значними порушеннями. У співпраці з заступником міського голови, також членом «Рідного міста» Тетяною Юрченко інспекція почала рішуче наводити порядок. Її представники складають на власників протоколи, а в разі невиконання законних вимог у присутності поліції демонтують самовільні тимчасові об’єкти. Підприємцям дали однозначно зрозуміти, що відтепер у Полтаві безладдя не буде.

Ще одна проблема. Кожен з нас бачив, як щойно заасфальтовану комунальниками дорогу відразу ж починали розкопувати. Таким чином ліквідовували аварії на мережах підприємства обласного підпорядкування «Полтававодоканал», «Полтаватеплоенерго», «Полтаваобленерго». Відновлювали ж знищене далеко не завжди – мовляв, таких точок багато, а коштів мало. Фактично підприємства перекладали свої проблеми на полтавців, які ламали ноги в абияк засипаних розкопках. Уперше за багато років проблему не лише констатували, а й почали з нею боротися конкретними заходами. Як приклад: після припису інспекції буквально того ж дня працівники «Полтаваобленерго» взялися наводити лад на місці своєї розкопки за адресою Дмитра Коряка, 3.

– Зовнішній вигляд Полтави поки що далекий від ідеального, – зазначає Антон Тонконог. – Про це говорять і самі жителі, і гості. Тому разом з комунальними службами ми наполегливо працюємо для того, щоб зробити місто чистим і комфортним.

Полтава має знову стати привабливою для жителів та гостей. Команда Олександра Удовіченка діє.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Богдан Шевченко, 30.05.2019, 11:30108
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень