25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Відновлюючи комунальні підприємства: на КАТП-1628 з’явилася сучасна спецтехніка

Шість сміттєвозів з боковим завантаженням та два трактори – на КАТП-1628 оновлено автопарк. У п’ятницю, 24 травня, керівництво міста та представники депутатського корпусу під час робочої наради оглянули нову спецтехніку.

Сміттєвози з боковим завантаженням універсальні. Вони можуть піднімати контейнери ємністю 0,75 та 1,1 куб.м. Трактори – із завантажувальним обладнанням «Борекс». Ковші тракторів дають змогу завантажувати негабаритне сміття. З міського бюджету на сміттєвози спрямували близько 14 млн 500 тис. грн, на трактори – 2 млн 600 тис. грн.

Заступник міського голови (питання ЖКГ) з команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Олексій Чепурко розповів про нову спецтехніку, яку закупили на КАТП-1628:
– Одне з завдань, яке я перед собою ставив, прийшовши на цю посаду, – відновлення майже знищених комунальних підприємств, забезпечення їх сучасною технікою. Поповнення новими машинами автопарку КАТП-1628 – це ще один крок до зміни системи поводження з твердими побутовими відходами. Ми усуваємо проблеми вивозу сміття з приватного сектору й транспортування крупногабаритних відходів. Окрім того, незабаром на КАТП з’явиться й автомобіль для відлову собак та екобус для збирання небезпечних відходів. До кінця року матеріально-технічна база поповниться ще й краном-маніпулятором, двома сміттєвозами та трактором, які будуть направлені на міське сміттєзвалище. Окремої уваги заслуговує мийна машина для мобільної дезінфекції сміттєзбиральних контейнерів безпосередньо на місці, яка також скоро з’явиться в місті. Нині оголошено тендер на закупівлю додаткових сміттєвих баків для роздільного збору сміття та негабаритного сміття.

Підприємство також відвідав і голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський. За його словами, лише зміцнення кадрового та технічного потенціалу комунальних служб допоможе зробити місто чистим:
– Усі пам’ятають, яка колись була чиста Полтава. Адже в нас були великі державні підприємства, які мали у своєму підпорядкування техніку та виходили на допомогу прибирати сніг, опале листя, чепурити місто після зими. До прибирання долучалось чимало. Тепер ми живемо в інший час і в інших умовах. Усі добре розуміємо: аби Полтава була чистим та затишним містом, мають бути потужні комунальні підприємства. Майже третина бюджету 2019 року спрямована на галузь житлово-комунального господарства. Такі кошти не виділялись протягом останнього десятиліття. Окрім того, збільшилась і зарплата для працівників комунальних підприємств, адже працювати тут має бути престижно. Це великий труд, який повинен гідно оплачуватися.

Депутат Полтавської міської ради з фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Бутко теж наголосив на важливості відновлення комунального автопарку:
– Ми почали відновлювати автопарк, аби бути незалежними від приватних структур, аби техніка була комунальною, а не у приватній власності. Початок покладено. Спільною підтримкою, спільними зусиллями будемо продовжувати й надалі.

Сміттєвози спроектовані за європейським стандартом. Неодноразово підкреслювалося, що за кермо сядуть найповажніші водії-комунальники із значним професійним стажем. Саме вони мають першими оцінити переваги нової техніки. Начальник автоколони КАТП-1628 Микола Пушкар зазначив, що нову техніку введуть в експлуатацію замість старої.

Працівники КАТП-1628 продемонстрували роботу техніки в дії та висловили подяку міській владі за допомогу у спільній справі.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 30.05.2019, 11:45127
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень