22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві вперше провели фестиваль робототехніки «RoboLab»

Змагання по бездоріжжю, метання кульок, підйом похилою поверхнею та човниковий біг – і все це у виконанні роботів. Минулої суботи в дискотечно-виставковій залі МБК провели перший міський відкритий фестиваль освітньої робототехніки та мейкерства «RoboLab». У ньому взяли участь понад 25 команд з усієї України.

Серед учасників фестивалю 12-річний Іван Жуй. Він зауважує, що отримані знання знадобляться йому в подальшому житті. Разом із товаришем Єгором хлопець створив робота, який, вірить, неодмінно здобуде перемогу:
– Захоплююся робототехнікою вже давно. Такі конкурси допомагають прямувати в ногу з часом та дозволяють спілкуватися з однодумцями, обмінюючись досвідом та знаннями. На конкурс привезли робота, якого ми з товаришем спроектували буквально за три тижні. Доклали багато зусиль, щоб підготувати його до випробувань.

Організаторами заходу виступили управління освіти міськвиконкому, студія STEAM-освіти «Технолаб» та ГО «Полтавське товариство німців «Відергебурт». Партнерами фестивалю стали управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому та Полтавське відділення фонду BrainBasket.

Начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому із команди Андрія Матковського Олена Бабенко підкреслила, що в сучасному світі технічний розвиток дитини вкрай необхідний:
– Завдяки подібним заходам діти вчаться логічно мислити, концентрувати увагу та обмінюватися здобутками у колі ровесників. Управління у справах сім'ї, молоді та спорту дотичне до проведення цього фестивалю. Проект «RoboLab» – учасник конкурсу проектів серед спільних заходів з дитячими, молодіжними громадськими організаціями, Студентською радою Полтави, органами студентського самоврядування закладів вищої освіти на 2019 рік. Він мав неабиякий успіх та отримав найбільше фінансування у розмірі 50 тис. грн.

Головна мета фестивалю – сприяння розвитку дитячої творчості, зокрема умінь та навичок не лише творчо мислити, але й на практиці застосовувати знання, здобуті на заняттях з ізоточних наук.

Заступник голови найбільшої фракції у Полтавській міській раді Олександр Глазов зауважив, що такі заходи популяризують місто в українському прогресивному осередку:
– Це історичний день для нашого міста, адже в Полтаві започатковано фестиваль робототехніки. В Україні це новий напрямок, і ми намагаємося робити все для того, аби в кожній полтавській школі з'являлись гуртки, у яких діти займатимуться робототехнікою. Цей захід – можливість кожного учня проявити себе, показати, чого він досяг за рік. Упевнений, переможці фестивалю будуть представляти свої роботи на міжнародному рівні, – зауважив депутат. – Учителям та наставникам бажаю і надалі надихати своїх вихованців до творчості. Учасникам же хочу сказати: не опускайте рук, адже все залежить тільки від нас. Займайтесь, працюйте над собою, і нехай вас чекають великі досягнення.

Засновник Студії STEAM-освіти «Технолаб» Владислав Кушніров розповів, що завдяки спонсорам переможців фестивалю відзначать наборами конструкторів LEGO, на базі яких створюється переважна більшість сучасних роботів.
Начальник управління освіти міськ-виконкому Юрій Матвієнко зазначив, що фестивалі такого типу в місті мають стати щорічними:
– Беручи приклад з Кременчука та Горішніх Плавнів, у Полтаві започаткували фестиваль науково-технічного прогресу та робототехніки. Окрім змагань, для присутніх передбачалися стендові виставки та тематичні майстер-класи. Влаштовуючи такий захід, управління мало на меті продемонструвати на загал, що полтавські діти отримують якісні технічні знання та успішно втілюють отримані навички.

Під час фестивалю відбувся і круглий стіл із розвитку освітньої робототехніки для учителів, керівників студій. Захід перетворився на платформу для обговорення питань провідної галузі техніки.
На фестивалі присутні отримали позитивні емоції та незабутні враження, а учасників відзначили почесними грамотами.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 31.05.2019, 11:24132
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень