22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Лаврентій Заркуа першим популяризував армспорт на Полтавщині

Нещодавно на чемпіонаті Європи з армспорту, що відбувся у грецькому місті Лутракі, полтавець Лаврентій Заркуа виборов друге місце. Це найвище досягнення у кар’єрі 42-річного спортсмена, раніше він посідав п’яте місце
на чемпіонаті світу. Для нашого співрозмовника ще одним важливим досягненням стало те, що свого часу він почав розвивати армспорт на Полтавщині і нині з нашими спортсменами рахуються в усьому світі.

– Лаврентію, розкажіть про початок і розвиток свого спортивного шляху?

– Армспортом займаюся з 1998 року, мене цей вид спорту по-справжньому захопив, і швидко прийшли перші успіхи. Став чемпіоном Західної Грузії, Аджарії, вигравав різні турніри і зрештою потрапив у збірну Грузії. У 1999 році після грузино-абхазького конфлікту втратив домівку. У Полтаві в будівельному інституті навчався брат, тому й приїхав сюди, отримав статус біженця. Оскільки без армспорту жити не міг, почав шукати місце для занять і знайшов однодумця Валентина Одінцева. Виготовили спеціальний стіл, встановили його в Центрі здоров’я на Степового фронту,27, і почали тренуватися. Цей чоловік– фанат своєї справи, тож він навіть витрачав власні кошти для просування цього виду спорту, разом ми заснували і Полтавську обласну молодіжну громадську організацію «Федерація армспорту». Я був першим спортсменом, хто представляв область на чемпіонаті України. Зрештою став триразовим чемпіоном України, дворазовим володарем кубка, а якщо не перемагав, то завжди був серед призерів. Кілька років їздив сам на змагання, а згодом і наші вихованці, яких ми готували на базі школи армрестлінгу. Серед них теж з’явилися призери чемпіонатів України. Минув час, хтось роз’їхався по районах і став у себе розвивати армспорт. З останнього чемпіонату України спортсмени Полтавщини привезли 15 медалей різного ґатунку. Як вважаєте, це показник?

– Є види спорту, де спортивна кар’єра триває кілька років, що скажете відносно армспорту?

– У нашому виді спорту треба почекати, коли сформується й зміцніє організм. Найкраще починати заняття після 25 років. Але ж потім можна змагатися і в 50. У мене був період, пов'язаний з особистим життям, коли на чотири роки робив перерву. З таких пауз виходити важко, але все у ваших руках.

– Це ви підтвердили на останньому чемпіонаті Європи. Розкажіть, як туди потрапили і яким був шлях до п’єдесталу?

– У 2019 році став чемпіоном України й потрапив до складу збірної, а Міністерство фінансувало поїздку на чемпіонат Європи. У Греції в моїй ваговій категорії понад 100 кг було 14 учасників, усі чемпіони своїх країн. Згідно з регламентом після двох поразок спортсмен вибуває. До фіналу дійшов з однією поразкою від словака, отримавши фол під час поєдинку. Узагалі суддівський фактор в армспорті – це половина успіху. Так сталося у фіналі із турецьким спортсменом, якого в попередньому раунді я переміг. Після сигналу суперник раніше почав поєдинок і я не встиг зібратися, спіймати його, і рука «пішла»... Та попри цей фальстарт, своїм виступом задоволений.

Тепер близько місяця відновлюватимуся, адже для рук було велике навантаження. Цього року в Бухаресті відбудеться чемпіонат світу. Збираюся взяти в ньому участь, а там життя покаже.

Володимир СУЛИМЕНКО
Богдан Шевченко, 04.06.2019, 14:47151
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень