22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Політехнічний коледж — наша гордість

1944 рік… Ще йшла Друга світова війна, а у звільненій від окупантів Полтаві вже повним ходом тривала відбудова. Мирне життя вимагало молодих робочих рук, передусім будівельників. Тож наказом Держкомітету оборони і Раднаркому УРСР 23 травня 1944 року в місті створено технікум цивільного будівництва, учнями і викладачами якого ставали здебільшого ті, хто повертався фронту. І ось цими днями колишньому технікуму, а нині Полтавському політехнічному коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» виповнилося 75 років. Про його сучасні будні ми попросили розповісти директора Олександра Пітякова, який і сам закінчував цей освітній заклад.

– Олександре Сергійовичу, що являє собою коледж нині?

Директор коледжу Олександр Пітяков (третій ліворуч) з ветеранами колективу Олександром Васецьким, Олександрою Карюк, Євгенієм і Галиною Кузнецовими та Оленою Стороженко.
– У нас навчається 800 студентів. До їхніх послуг – навчальний корпус з сучасними кабінетами і лабораторіями, комп’ютерні класи, виробничі майстерні, бібліотека, спортивний та актовий зали, гуртожиток. У коледжі діє налагоджена система самоврядування, що дає змогу зробити освітній процес усвідомленим, пробудити активність студентів, сформувати в них навички громадської роботи, прищепити почуття відповідальності за свої вчинки.

– За якими спеціальностями навчаються ваші вихованці?

– Здійснюємо набір студентів, які навчаються як за державним замовленням, так і за рахунок фізичних та юридичних осіб. Підготовка фахівців здійснюється за такими спеціальностями (спеціалізаціями): «Інженерія програмного забезпечення» (спеціалізація «Розробка програмного забезпечення»), «Комп’ютерна інженерія» (спеціалізація «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»), «Галузеве машинобудування» (спеціалізація «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях»), «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (спеціалізації: «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд», «Монтаж і експлуатація електротехнічних і світлотехнічних установок»).

– Але ж, як відомо, не лише навчанням живуть студенти…

– Так, тому ми дбаємо і про їхнє дозвілля. У коледжі створено всі умови для діяльності різноманітних об’єднань за інтересами, предметні гуртки, що розвивають здібності молоді. Далеко за межами Полтави відомий своїм мистецтвом наш хор «Козаченьки», який має звання народного аматорського колективу. Студентський театр «Класики і сучасники» здобув глядацьку любов серед школярів, студентів Полтавщини та їхніх батьків. Наші студенти щороку беруть участь в обласному конкурсі художньої самодіяльності «Студентська весна», де неодноразово ставали лауреатами.

Заступник директора з навчальної роботи, викладач-програміст Олена Бабич зі студентами Ольгою Скрипник, Анастасією Бортновською, Ілоною Поставною, Євгенієм Драчком та Богданом Толочком за розробкою чергового проекту.
– До речі, ваші легкоатлети перемагали і в традиційний легкоатлетичній естафеті на призи «Полтавського вісника»…

– Для проведення спортивно-масової роботи умови у нас теж добрі. Тож команди закладу постійно виборюють призові місця в міських та обласних спортивних змаганнях. Коледж пишається своїми легкоатлетами, шахістами, командами волейболістів, тенісистів, баскетболістів. А особливо спортсменами-гирьовиками, серед яких є майстри спорту міжнародного класу, чемпіони Європи і світу.

– А що можна сказати про випускників минулих років?

– Наш коледж пишається своїми вихованцями. За 75 років підготовлено понад 20 тисяч висококваліфікованих фахівців для різних галузей промисловості й будівництва. Багато з них очолювало й очолює відомі підприємства Полтави й області, працює начальниками цехів, електростанцій та підстанцій, майстрами, техніками-технологами, програмістами, електриками, економістами, чесно виконуючи свій професійний обов’язок, примножуючи авторитет рідної альма-матер. До речі, серед наших випускників є навіть провідні спеціалісти з програмування відомих зарубіжних фірм. Багато сучасних випускників успішно продовжує навчання в НТУ, ХПІ та інших вишах.

– Що побажаєте своїм викладачам, студентам і випускникам у день ювілею?

– Наш коледж завжди славився високим рівнем викладачів. Тож передусім вітаю ветеранів нашого закладу. Бажаю їм міцного здоров’я і благополуччя, запевняю, що ми завжди раді бачити їх у стінах нашого закладу. Усього найкращого і нашим нинішнім викладачам та всім працівникам коледжу, які докладають максимум зусиль, аби ті, хто виявив бажання навчатися у нас, вийшли в доросле трудове життя кваліфікованими спеціалістами. Відтак тим, хто одержав дипломи цього року, – успіхів у подальшому навчанні чи роботі, а студентам, звісно, добре відпочити під час канікул і з новими силами взятися за справу.

З ювілеєм!

У відбудові нового навчального корпусу на вулиці Пушкіна, 83-А, активну участь брали викладачі і студенти.Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ

Богдан Шевченко, 04.06.2019, 14:50150
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень