25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Вадим ЯМЩИКОВ: «Мій патріотизм — це турбота про наше місто»

Депутат міської ради Вадим Ямщиков розповів про підсумки своєї трирічної депутатської діяльності тощо.

– Що вдалося зробити за час вашої депутатської діяльності і що ще потребує вирішення у нашому місті?

– Аналізуючи ці три роки своєї депутатської діяльності, скажу, що я прийшов у депутати як громадський активіст. Узагалі завжди був соціально активним: ми збирали гроші для бійців АТО, займався волонтерською діяльністю, брав участь у різних акціях, вів проукраїнську діяльність. Саме тоді я вперше стикнувся з бюрократичною системою, почав заходити у владні кабінети, спілкуватися з чиновниками, бачити, як працює бюрократія, з чим кожного дня стикаються люди. Можна сказати, що життя мене готувало до нового етапу, тож у 2015 році вирішив балотуватися у міську раду. До цього я не був членом жодної партії, довго вагався, з ким іти далі, обрав партію «Свобода». У мене була своя передвиборна програма, складена за результатами спілкування з людьми. Головним завданням було почути їхні проблеми і допомогти їх розв’язати.

Що вдалося. Оскільки я за своєю суттю відкрита людина, цей принцип я переношу в роботу міської ради. Вирішили багато питань: прозорість міської ради (змусили чиновників публікувати проекти рішень і повідомляти публічно про засідання депутатських комісій). Раніше цього не було.
За даними проекту «Атестація депутатів місцевих рад», входжу до топ-4 найактивніших депутатів, які найбільше виступають у міськраді, доношу точку зору людей, які мене обрали. Я відвідую всі депутатські комісії, залишаюсь одним із депутатів, які пропонують різні зміни до правил, що ухвалюються на місцевому рівні. До мене звертається багато людей, яких я консультую і супроводжую по тих питаннях, які їх хвилюють. Опрацьовуємо кожне звернення, і більшість із них вирішується: від прохань щось пофарбувати, відремонтувати дах, під’їзд до матеріальної допомоги, якщо людина її потребує. Також забезпечуємо юридичний супровід, щоб допомогти людині вирішити її питання у правовому полі. Тому я можу з упевненістю сказати, що за три роки я став депутатом, який знає, як розв’язати проблеми міста.

Поки що залишається відкритим лише питання транспортного забезпечення до району ГРЛ, але вже тепер ми ведемо переговори з перевізниками щодо якості надання послуг. Тож якщо у когось виникають питання, можете до мене звертатися.

– Яке з ваших досягнень ви вважаєте найважливішим?

– Важко говорити про якесь одне конкретне. Я працюю у різних сферах, тож у кожній є успіхи: це і початок створення зеленої зони на Браїлках, і створення меморіального комплексу воїнам АТО – Алеї Героїв, а також розробка єдиних правил щодо встановлення літніх майданчиків у місті, порушення питання сортування небезпечних відходів, екобусу в місті для сортування небезпечних відходів (батарейки, ртутні лампи). Тож прошу й усіх полтавців бути свідомими і сортувати сміття.

Також можу назвати запуск відкритого бюджету – контроль використання бюджетних грошей.

Загалом таких ініціатив досить багато, тож якщо розповідати про всі, то це буде не на одну годину.

– На вашу думку, чи вдалося вам виконати всі обіцянки, які були прописані у вашій програмі?

– Я дотримуюся програми: залишаюся доступним для людей, як і обіцяв. Кожен виборець може прийти до мене на прийом (щочетверга з 16-ї до 18-ї), подзвонити, поспілкуватися через соцмережі або взагалі викликати до себе під будинок для вирішення нагальних питань.
Я обіцяв не бути корупціонером і боротися з корупцією, за публічність в ухваленні рішень міськради. Завжди висвітлюю і доношу до людей усі питання і незаконні процеси, які викликають не-однозначну реакцію в суспільстві. Це різні забудови, передача майна, нецільове використання бюджетних коштів і т.д. Повторюся, що залишається незакритою проблема транспорту, але це проблема всього міста.

Завжди відстоюю інтереси громадян на депутатських комісіях, пишу в соцмережах, роз’яснюю журналістам інформацію щодо таких рішень.

– Про парк на Браїлках. Багато людей говорить, що там нічого не відбувається. Людей хвилює це питання, їм немає де проводити час. Як швидко можна розраховувати на результат?

– Торік уже висадили понад 70 дерев віком до 15 років. Це більше, ніж в усьому місті за цей рік. Також на Гожулянській,26, висадили дерева, оновили кленову алею біля 13-ї школи, де понад 27 нових дерев.
Звичайно, людям хочеться результатів одразу, і мені також. На жаль, часто жителі не поінформовані про всі роботи, які були проведені за цей час. А більшість із них – це документація.

Якби ми пропустили цей рік і не почали висаджувати дерева, цю територію уже забудовували б. Браїлки не мають парку, і він би ніколи не з’явився. Більшість населення не має місця, де можна відпочити, погуляти з дітьми. Тож за цей час зроблено багато: ми змінили призначення землі з багатоквартирної забудови на зелену зону, і з цього моменту жоден забудовник не може почати тут будівництво. Це територія тільки для парків. По-друге, ми змогли закласти гроші для розробки проекту і проведення експертизи парку. Залишилося закласти гроші для його будівництва. На жаль, ми досі не маємо підтримки депутатів щодо виділення грошей. Я все роблю для цього, але потрібна підтримка. Та обов’язково доб’юся створення зеленої зони.

– У нас люди найбільше люблять критикувати владу. Дуже рідко говорять позитивні речі. Але вас часто згадують у позитивному контексті.

– Варто дотримуватися своїх принципів і робити те, що обіцяв. Про позитивне говорять завжди менше. Люди традиційно не люблять владу, і я розумію чому. Багато років полтавці не знали, хто представляє їхні інтереси, хто депутат від округу. Я змінюю цю ситуацію, працюю з виборцями напряму, приїжджаю до них особисто.

– У вас досить патріотична позиція. Наскільки це передалось через виховання чи ви самі прийшли до цього?

– Мій патріотизм перш за все не у вишиванці, а в боротьбі з корупцією та в любові до нашого міста. Коли я ухвалюю рішення, думаю, що про це скажуть люди чи не соромно мені буде йти вулицею. Я хочу прожити все життя в Полтаві, бути гідним довіри людей. Хочу, щоб місто розвивалося, і всі мої рішення та дії спрямовані саме на це. Виховання, школа та історичний факультет – усе це сформувало мій світогляд. З дев’ятого класу я передплачував усі найпопулярніші полтавські газети: «Полтавський вісник», «Вечірню Полтаву», «Коло», «Полтавську думку». Завжди читав їх, вирізав історії про розвиток міста. У мене досі є спеціальний журнал з цими репортажами: реконструкція «Листопада», спорудження «Злато місто», підземних переходів, інших соціальних об’єктів. З дитячих років я мріяв побачити депо міського транспорту. У ті часи головним архітектором був Вадим Вадимов, який мав масштабну проектну карту, що нині на другому поверсі міськради. Я завжди просив батьків, щоб вони повели мене подивитися на цю карту. І коли став депутатом, то перше, що обрав, – комісію з містобудування й архітектури. Бо з дитинства мав бажання розбудовувати місто. Я говорив собі: якщо у мене буде можливість допомогти людям, я обов’язково нею скористаюся. Тобто цій ідеї вже близько десяти років.

Вважаю, що треба не стільки говорити про досягнення, як думати про те, чи не соромно мені буде ходити вулицями Полтави, чи не соромно буде дивитися в очі людям?

– Приведення до єдиного стандарту літніх майданчиків на центральній вулиці. Чи плануєте ви й надалі розвивати уніфіковані правила, щоб вони були єдині для всіх? У яких сферах?

– За попередньої влади я три роки подавав свої проекти і три роки намагався достукатися до комісії з тимчасових споруд, щоб мої пропозиції почули.

І лише тепер, зі зміною керівництва міста, я став заступником голови комісії. З Тетяною Юрченко, заступником міського голови з економічних питань, у нас є взаємне розуміння того, що ми повинні навести лад у місті. Від минулої влади нам дісталося багато спірних питань: і кіоски, і величезні конструкції літніх майданчиків. Якщо подивитися документи, стає очевидно, що раніше дозволи надавалися людям, які були родичами або наближеними до тодішньої влади. У простих підприємців узагалі не було шансів отримати ці дозволи. Тому перше, що ми зробили, – змінили правила, щоб вони стали прозорими. Почали прибирати незаконні споруди. І почали з центральної вулиці, а взагалі пишу правила, які змінюють ситуацію по всьому місту.

– Ви постійно займаєтеся допомогою нашим бійцям, родинам загиблих...

– Тепер займаюся значно менше, ніж раніше, а з самого початку це був поклик душі й моральний обов’язок. З початком війни я став учасником волонтерського руху, допомагав військовослужбовцям, підтримував друзів, які йшли на війну, допомагав з оформленням документів, зокрема посвідчень учасника бойових дій. На жаль, загинув мій друг Антон Грицай, тож саме тоді я почав займатися підтримкою сімей загиблих хлопців. Консультував, допомагав. Разом з архітектором Іриною Особік ініціювали створення Алеї Героїв, розробили і встановили пам’ятники, щоб гідно вшанувати полеглих полтавців. Також на закладах, де навчалися бійці, ми встановлюємо дошки пам’яті про них (уже понад 15!). Вважаю, що це мій моральний обов’язок.

Для виховання патріотичної молоді разом з громадською організацією «МГ» заснували спортивний турнір – Кубок Героїв. Зібрані на заході гроші спрямовуємо на благодійність.

– Який проект ви хотіли б реалізувати в Полтаві в майбутньому?

– Мій проект – це наша команда однодумців, які зможуть змінити наше місто. Ми заснували громадську організацію «Полтавська платформа», об’єднали сім спеціалістів з різних сфер: є архітектор, аналітики, бізнесмени, юрист. Реалізуємо урбаністичні та туристичні проекти: скульптури, мурали, займаємося інформуванням та допомогою громадянам. Найбільший проект – це розв’язання проблем полтавців і можливість реалізувати ініціативи, завдяки яким наше місто стане кращим.

Наступні п’ять років повинні стати вирішальним періодом, коли до влади прийдуть не популісти, а ефективні менеджери, які будуть покращувати життя людей у важливих соціальних напрямках.
Також моя мета – щоб міська влада була прозорою, надавала сервісні послуги, чиновники допомагали людям.

– Чи можна сказати, що Полтава змінюється на краще?

– Я вірю, що вона змінюється на краще, з’являється нове покоління людей з новим мисленням, і вони обираються у депутати, стають чиновниками, і сподіваюся, що ми спільно будемо розвивати наше місто.
Я відкритий до всіх громадських організацій, активістів і залюбки підтримую всі прогресивні проекти, які вони пропонують. Переконаний, що тільки разом зможемо зробити Полтаву успішним та комфортним містом!

Вікторія СМІРНОВА
Богдан Шевченко, 04.06.2019, 15:03139
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень