22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Бюджет участі» Полтави: ще більше можливостей для реалізації ідей

У залі засідань Полтавської міської ради 23 травня обговорили внесені зміни до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава на 2016–2020 роки. Завдяки нововведенням громада має ще більше можливостей для реалізації своїх ідей, спрямованих на розвиток міста.

Засідання провів голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов. Він підкреслив, що завдяки збільшенню фінансування з міського бюджету вже цього року очікується зростання і кількості проектів-учасників:
– «Бюджет участі» в нашому місті – це реальна можливість нашої громади впливати та вирішувати. Скільки цікавих ідей мають полтавці, і всі вони різні. «Бюджет участі» працює не перший рік. З кожним роком він стає все популярнішим. Полтавці подають ще більше цікавих ініціатив, і так само ще більше полтавців віддає за улюблений проект свій голос. «Бюджет участі» доводить, що в обласному центрі багато активних та небайдужих людей, які люблять своє місто і хочуть зробити його ще кращим.

Так, відповідно до змін, і цього року на реалізацію проекту «Бюджету участі» виділено 11 млн 350 тис. грн. Також, окрім великих та малих проектів, тепер є і мікропроект, який фінансуватиметься до 100 тис. грн.

Також тепер автором проекту може стати будь-яка дієздатна особа, яка досягла 14 років. Для поширення цієї інформації, аби залучити більше молоді, у приміщеннях бібліотек створять тематичні хаби та проведуть тренінги у полтавських закладах середньої та вищої освіти.
З’явилась ще одна інновація: цього року можна буде проголосувати за улюблений проект через термінал самообслуговування ПриватБанку. Електронна система (громадський бюджет) підписала погодження з цією банківською установою: всі, хто користується електронною системою «Громадський бюджет», має доступ до голосування за проекти «Бюджету участі» через термінали ПриватБанку всього лише в один клік.

Стосовно реалізації минулорічних ініціатив присутні заслухали звіти головних розпорядників коштів, зазначивши, що нема жодних перешкод для успішного запровадження проектів у життя.

«Бюджет участі» допомагає реалізовувати, здавалося б, нездійсненні мрії. У цьому переконався Євгеній Марченко, автор проекту «Скейт-парк», який торік підтримали близько 1700 полтавців. Цього року автор має намір успішно запровадити його в життя:
– У суспільстві нині активно поширюється захоплення екстремальними видами спорту. Діти та молодь підхоплюють тенденції та масово починають кататися на роликах, скейтах та велосипедах. На участь у проекті мене підштовхнула відсутність у місті відповідних умов для тренувань. За результатами голосування проект скейт-парку отримав понад 1700 голосів та посів друге місце у загальному заліку громадських ініціатив.

Усім, хто має бажання реалізувати свою ініціативу, члени робочої групи повідомили, що прийом проектів розпочнеться з 1 липня і триватиме до 2 серпня цього року.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 04.06.2019, 15:24139
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень