22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Моя Полтава — моє майбутнє: урбаністичний фестиваль «Майстерня міста» зібрав близько 25 тисяч відвідувачів

Останні дні весни ознаменувалися для жителів Полтави відкриттям урбаністичного фестивалю «Майстерня міста». У рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» з 30 травня по 1 червня всі охочі мали змогу дізнатися про прогресивні шляхи розвитку Полтави та запропонувати власні ідеї. Захід став традиційним і цього разу проводився вже вчетверте. За словами організаторів, тема цьогорічного фестивалю – розвиток міської інфраструктури.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Юрій Левченко підкреслив, що основна мета фестивалю – залучити до діалогу якомога більшу кількість людей:
– Ми розробили унікальну програму, яка передбачає активне залучення кожного відвідувача фестивалю. Вона вбирала в себе понад десять локацій по всьому місту та складалася з 40 заходів. Тож кожен з полтавців мав зрозуміти, що успішне місто майбутнього принципово не можливе без його участі, оскільки покращення починаються з маленьких змін – у свідомості людей, а потім стають чинниками значних суспільних перетворень на рівні міста та країни.

Протягом усього фестивалю всі охочі мали змогу долучитися до тематичних дискусій та круглих столів. Проводилися численні воркшопи та презентації. Без уваги не залишилися й маленькі полтавці, для яких підготували різноманітні квести та майстер-класи в мікрорайоні Левада та в Корпусному парку.

На Театральній площі встановили водяні арки для того, щоб усі могли освіжитися від спеки. Крім цього, протягом усієї роботи фестивалю працював безплатний велопрокат.

Заступник міського голови з економічних та соціальних питань, представниця «Рідного міста» Тетяна Юрченко зауважила, що захід став унікальною платформою для діалогу влади, бізнесу та громади:
– Найплідніші ідеї, найсміливіші інновації, яких так потребує Полтава, народжуються лише в постійному діалозі з людьми. Думка полтавців для нас дуже важлива, бо завдяки їй ми визначаємо, яким шляхом необхідно рухатись, щоб кожен житель чи гість нашого міста почував себе комфортно. Найкращі з представлених на «Майстерні» проектів отримають фінансування, а їх успішна реалізація буде запорукою того, що крок за кроком Полтава ставатиме все розвиненішою та сучаснішою.

Аби повністю охопити думку широких верств населення, експерти «Інституту розвитку міста» провели соціологічні опитування щодо покращення окремих сфер життя міста. Найактуальнішою проблемою, на думку респондентів, нині залишається мобільність та якість пересування. Тож наступними темами презентацій стали саме найбільш імовірні шляхи подолання інфраструктурної кризи та покращення зв’язків між центром та околицями міста.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому Віталій Нікіпелов наголосив на тому, що Полтава – провідне українське місто, і її приклад мають наслідувати й інші:
– Полтавцям важливо показувати новітні підходи до інтегрованого розвитку. Завдяки таким заходам формується нове розуміння ролі громади в житті міста. Приємно, що фестиваль із року в рік збирає все більше містян. Це означає, що ми рухаємося у правильному напрямку й у найближчому майбутньому створимо Полтаву такою, у якій кожен почуватиме себе щасливим.

Голова Студентської ради Полтавського інституту економіки і торгівлі Анастасія Бабич разом зі студентами закладу також відвідала фестиваль. Вона вважає, що такі заходи особливо важливі для освіченої активної молоді – запоруки розвитку міста.
Світлана Рябуха разом з онуком Максимом уперше прийшли на фестиваль і були приємно вражені кількістю та різноманіттям локацій.

– Завдяки організаторам фестиваль пройшов на високому рівні. Переконана, що такі заходи – своєрідний поштовх для створення комфортних умов у Полтаві. Особисто мені найбільше сподобалася «зелена» тематика, бо квіти – це та краса, якою можна милуватися вічно, – каже жінка.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 06.06.2019, 11:49137
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень