22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Для активних та ініціативних — воркшоп «Бюджет участі»

Аби залучити полтавців до процесів розвитку та оновлення міста в рамках урбаністичного фестивалю «Майстерня міста», 1 червня на Театральній площі відбувся воркшоп з написання проектів на «Бюджет участі». Для всіх охочих експерти комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради підготували пробні анкети проектів та детально відповіли на всі запитання. Також присутні дізналися про історію виникнення партиципаторного бюджетування та його розвиток у світі, зокрема й у Полтаві.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Юрій Левченко переконаний, що захід сприяє підвищенню авторитету громади. На його думку, можливість покращити громадський простір та реалізувати принципово новаторські ідеї – показник успішного та сучасного міста.

Заступник голови найбільшої фракції у Полтавській міській раді, голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов зауважив, що нині ведеться масштабна інформаційна робота щодо популяризації «Бюджету участі»:
– Кожен охочий може допомогти місту стати кращим. Саме заради цього в Полтаві започатковано проект партиципаторного бюджетування. Аби залучити якомога більшу кількість людей до активної співпраці з владою, постійно проводяться тематичні круглі столи, конференції та тренінги. Створено інформаційні центри та відповідні хаби в бібліотеках міста. Окрім цього, за рахунок пропозицій та суспільних думок ведеться постійне вдосконалення самого «Бюджету участі». Це, безумовно, приносить результат, адже з кожним роком кількість поданих проектів та людей, які взяли участь у голосуванні, збільшується. Сподіваюсь, що в недалекому майбутньому Полтава стане місцем активних та ініціативних людей.

Під час воркшопу фахівці розповіли про обсяг коштів на втілення проектів-переможців у життя. Станом на 2019 рік з міського бюджету виділено понад 11 млн грн на реалізацію цьогорічних проектів. На наступний рік відповідно передбачається сума у розмірі 11 млн 300 тис. грн. У цьому році дещо змінилися формати проектів, зокрема додалась категорія «Мікропроект». Кожен проект-переможець у цій категорії отримає граничне фінансування до 100 тис. грн.

Член Студентської ради Полтавської державної аграрної академії Олександра Сурмило планує у наступному році презентувати власний проект. На думку дівчини, «Бюджет участі» – чудова платформа для поступових змін на краще. З його допомогою полтавці впевнюються у власних силах та втілюють свої ідеї на благо міста та суспільства.

Олександра ІОФФЕ

Богдан Шевченко, 11.06.2019, 15:05112
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень