25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавці ознайомилися з роботою комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс»

У рамках тематики четвертого урбаністичного фестивалю «Майстерня міста» 31 травня для всіх охочих організували екскурсію до комунального підприємства «Полтаваелектроавтоттранс».

До участі долучилося чимало людей, яких доставили на місце за допомогою спеціальних тролейбусів. Протягом поїздки присутні дізналися про історію та розвиток електротранспорту в Полтаві. Так, понад 70 років пройшло з моменту підписання виконавчим комітетом Полтавської міської ради рішення про необхідність будівництва та запуску тролейбусного комплексу, і лише 56 з моменту його запуску.

Керівник проектного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань розповіла про інтерактивний стенд, який розмістили поряд із місцем відправлення екскурсії. За її словами, кожен охочий може отримати спеціальні відмітки, за допомогою яких можна відзначити пріоритетні проекти розвитку мобільності в місті. Аби зробити опитування більш якісним, на стендах також розмістили стислу інформацію про інфраструктурні проекти.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко зазначив, що подібні екскурсії користуються попитом серед полтавців:
– Враховуючи досвід минулого року, реєстрацію на тролейбусну екскурсію розпочали заздалегідь. За одну добу набралася відповідна група із 50 чоловік, яка і відвідала депо. Окрім екскурсії, присутніх ознайомили з планом сталої мобільності. Особисто я як активний громадянин хочу бачити електротранспорт у місті. Але це мають бути передусім комфортні та зручні тролейбуси, якими приємно користуватися.

Учасниця екскурсії 16-річна Єлизавета Чорна разом із подругами також відвідала КП «Полтава-електроавтотранс». Дівчатам екскурсія сподобалася, була цікавою та змістовною. А Костянтин Оніпко вважає, що завдяки таким заходам люди починають з розумінням ставитися до водіїв та кондукторів тролейбусів:
– Як людина з активною громадянською позицією неодноразово боровся зі свавіллям приватних перевізників, на жаль, безрезультатно. Нині перевагу віддаю комунальному транспорту або велосипеду. Певен, що кожному містянину буде цікаво дізнатися, як працюють тролейбуси та депо. Гадаю, що на наступний рік проведуть дещо подібне, оскільки це наглядно демонструє розвиток інфраструктури в дії.

Протягом усієї екскурсії неодноразово наголошувалося, що у зв’язку із недавнім страйком приватних перевізників міська влада докладає багато зусиль для розвитку комунального транспорту в Полтаві. Також анонсувалася закупівля першої партії тролейбусів на кошти Європейського банку реконструкції і розвитку, які мають якісно покращити рівень обслуговування пасажирів та підняти престиж електротранспорту в місті. Крім цього, за підтримки міської влади протягом цього року планується оновити матеріально-технічну базу комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» та капітально відремонтувати три електричні підстанції.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 12.06.2019, 15:4788
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень