15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Уже вдруге відбувся масштабний Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка»

Протягом двох днів, 8 та 9 червня, у Полтаві проходив фестиваль, що об’єднує гастрономічні смаки полтавців, – другий Міжнародний фестиваль «Полтавська галушка». Слоганом свята організатори обрали «Галушки усіх країв, єднаймося», оскільки участь у фестивалі підтвердили Галушки з різних куточків світу: Фінляндії, Канади, Німеччини, Болгарії, Білорусі, Італії, Казахстану та інших країн.

Організатор заходу – ГО «Синергія активних громадян» – зазначає, що фестиваль сприяє популяризації гастрономічного туризму Полтавщини через унікальну автентичну кухню в поєднанні з історією, культурою та традиціями краю.

– Торік фестиваль показав, що Полтава потребувала заходу такого рівня і масштабу, його відвідали більш ніж 15 тисяч чоловік, – розповіла ініціатор заходу, заслужений працівник культури України Лариса Семеняга (в дівоцтві Галушка). – Цей фестиваль сприяє розвитку туристичної індустрії, у якій залучено багато гравців – готельно-ресторанний бізнес, перевізники, майстри сувенірної продукції, прокат та інші. Наш фестиваль набирає обертів. Цього року долучилося ще більше виробників галушок, підприємців. Очікуємо протягом двох днів близько 50 тисяч відвідувачів.

Масштабний міжнародний захід був організований за підтримки міської та обласної влади. Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що полтавська галушка давно стала гастрономічним символом міста і характерною ознакою національної кухні:
– Полтавська галушка – символ міста, який знають не лише в Україні, а й за її межами. Дуже приємно, що «Полтавська галушка» стала міжнародним фестивалем. Ми раді вітати в нашому місті делегації з Китаю, Польщі, Білорусі, Вірменії, Німеччини тощо. Галушка стала символом миру та єднання людей.

Депутат обласної ради Олександр Удовіченко наголосив:
– Це свято яскраво засвідчує, що полтавці мають спільні цінності, традиції, бережуть відчуття великої полтавської родини. Але, пам’ятаючи минуле, ми повинні не забувати й про майбутнє, роблячи все можливе для того, щоб Полтава розвивалася як сучасне, привабливе і комфортне для людей місто. Бажаю нам у цій непростій, але необхідній праці успіхів!

На полтавців та гостей міста чекали не лише смакування та частування брендовою стравою Полтавщини, а і єднання в одному місці і в один час гостей свята з прізвищем Галушка, на яких чекали оригінальні віншування і частування.

На території Іванової гори діяло близько 20 локацій, де здійснювався продаж галушок від рестораторів міста, частування від крафтових виробників, концертна програма з конкурсами та розвагами на головній сцені, дійство на території музею-садиби І.П.Котляревського, долина майстрів, чайна церемонія від китайських родичів Галушки, галушкові родичання – «Генацвалє і хінкалі», частування таємничою стравою з велетенського казана тощо. Цього року фестиваль поповнився ще однією цікавою локацією – театром під відкритим небом.

Полтавці та гості свята мали змогу не лише придбати брендову страву, а й узяти участь у майстер-класі від знаного в місті Степана Галушки.

Уже традиційно відбулася присяга на вірність галушці та вручення вірчих грамот усім гостям з прізвищем Галушка.

Окрасою свята стала реконструкція «Галушчиного весілля», у якому шлюб узяла молода пара з прізвищем Галушко. Дійство відбулося на території садиби Івана Котляревського.


Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 14.06.2019, 12:1199
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень