16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Бібліотеки міста перетворюють на сучасні осередки для розвитку та спілкування

Полтавська міська централізована бібліотечна система нині переживає період змін: просто бібліотеки перетворюються на великі осередки для розвитку, духовного та емоційного збагачення, а також спілкування. Нині в бібліотеках міста проводяться ремонтні роботи, що дозволять втілити ініціативу перетворення в життя. Тривають роботи і в бібліотеці-філіалі для дітей № 9, що на Степана Халтуріна,19. Перевірити їх хід з робочим візитом до закладу завітали представники міської влади.

Бібліотеку-філіал для дітей №9 заснували ще в 1948 році. Фонд закладу налічує 51 тисячу примірників. Щороку його відвідує 4,5 тисячі осіб. Однак через плин часу приміщення перебувало в ганебному стані і вже давно потребувало оновлення. Тож у березні цього року в ньому розпочався капітальний ремонт.

Завідувач бібліотеки-філіалу для дітей №9 Вік-торія Дідик розповіла, що за цей час тут повністю замінили проводку, відремонтували стіни, підлогу та стелю. Також закупили різножанрову дитячу літературу.

– У деяких приміщеннях читального залу проводилися тільки поточні ремонтні роботи, а в книгосховищах узагалі ніколи. Як почали ремонт, то відвідувачі лякалися, говорили, що бібліотеки вже не буде, що це приміщення комусь продали. Але згодом заспокоїлись. Зрозуміли, що все буде добре. Тепер дуже радіють, адже навіть не очікували на такі разючі зміни. Читачі стали ходити до нас із ще більшим задоволенням. Бібліотека наче отримала нове життя, – говорить Вікторія Дідик.

Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко зазначила: бібліотека-філіал має два абонементи для обслуговування читачів – учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Також у ній є спільний читальний зал із зоною надання інтернет-послуг та wi-fi.

– Ми прагнемо, щоб наші бібліотеки не були такі класичні, які колись. Тобто не обмежуватися абонементним та читальним залами. Відтепер заклади працюватимуть по-іншому і матимуть мультифункціональні зони. Думаю, що ті читачі, які ходять сюди, будуть ще більше задоволені цими інноваційними послугами.

Серед постійних відвідувачів бібліотеки учениця Полтавської ЗОШ №38 10-річна Оксана Сторжук. Дівчинка, не приховуючи своїх емоцій, розповідає про те, як їй подобається нова сучасна бібліотека:
– Після ремонту стала приходити сюди ще частіше. Нині тут стало комфортно та затишно. Разом із подругою читаємо фантастичну та пригодницьку літературу. У бібліотеці є можливість гарно та з користю провести свій вільний час. Тим паче тепер, коли почалися літні канікули.

Торік у бібліотеці-філіалі №9 були замінені вікна на загальну суму понад 250 тис. грн. Цього ж року на капітальні ремонти з міського бюджету було спрямовано більш ніж 1 млн грн. Депутат міської ради Андрій Матковський зауважив, що бібліотека-філіал №9 не єдина, яка нині перетворюється на відкриту платформу для всіх:
– Влітку розпочато ремонт в усіх бібліотеках нашого міста. Ми хочемо створити комфортні умови для працівників і відвідувачів – дорослих та дітей. Хочемо, щоб у кожному мікрорайоні нашого міста були саме такі осередки духовності та культури. Тож робимо для цього все можливе.

Незважаючи на ремонт, бібліотека весь час відкрита для своїх читачів. Урочисте ж відкриття з оновленим ремонтом відбудеться вже незабаром.

Юрій ІВАНОВ
Богдан Шевченко, 14.06.2019, 13:16136
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень