15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Яскраве незабутнє літо: у пришкільних таборах міста для малечі організували цікаве та корисне дозвілля

Під час літніх канікул для юних полтавців міська влада організувала змістовний та корисний відпочинок у пришкільних таборах міста. З 27 травня по 13 червня свої двері відкрили 46 міських таборів, з яких 45 – пришкільні табори при закладах загальної середньої освіти та один профільний табір «Левада» при Полтавському міському центрі позашкільної освіти.

Оглянув пришкільні табори денного перебування «Сонечко» загальноосвітньої школи №5 та «Дружба» загальноосвітньої школи №19 голова найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрій Матковський. У стінах шкіл діти отримують не тільки нові знання, а й нові враження. Тут повноцінно харчуються, відпочивають та культурно збагачуються.

– На жаль, не всі батьки можуть оздоровити своїх дітей на морі, відпочити в іншому місті чи за кордоном. Гарна альтернатива – пришкільні табори, літні заклади оздоровлення та відпочинку. У пришкільних таборах для дітей організовують цікаву змістовну програму: відпочивальники відвідують наші музеї, міський Будинок культури, беруть участь у різноманітних зустрічах, займаються спортом. Переконаний, перебування в таборі обов’язково запам’ятається школярам, – наголосив Андрій Матковський. – Звичайно, міська влада підтримує незахищені категорії населення. Так, діти пільгових категорій, оздоровлюються в таборах за кошти міського бюджету.

Нині у пришкільному таборі «Сонечко» відпочивають 60 дітей, із них 50 – безплатно. Для комфорту малечі обладнано чотири спальні кімнати та приміщення для гурткової роботи, дві ігрові кімнати, актову та спортивну зали, бібліотеку та спортивний майданчик.
Керівник табору Таміла Хворост зазначає, що з дітьми працюють чотири вихователі, які організовують змістовне дозвілля школярів. При таборі на постійній основі працюють гуртки художньо-естетичного та прикладного спрямування. Щодня для дітей проводяться хвилинки-пізнайки, тематичне спілкування, а також конкурси і спортивно-розважальні програми.

Маленька школярка Кароліна радо ділиться враженнями від літа та розповідає про табірні цікавинки:
– Кожного дня вчителі організовують ігрові програми або пізнавальні екскурсії. Вожаті та вихователі дуже чуйні й добрі. Вони допомагають, якщо щось не виходить, а також завжди знайдуть потрібні підбадьорливі слова. Приходжу сюди із задоволенням.
У пришкільному таборі «Дружба» велику увагу приділяють інформаційній та змістовній роботі зі школярами. Завдяки спеціально розробленому плану заходів малеча дізнається щось нове про навколишній світ та вчиться застосовувати отримані знання на практиці. Для дітей постійно проходять конкурси-вікторини з безпеки у побуті та на дорозі.

За словами керівника Оксани Оберемко, табір функціонує з 1992 року. Нині в ньому оздоровлюється 75 дітей, із яких 60 відвідують його безплатно. Дозвілля дітей організовують шість вихователів відповідно до передбаченого плану, адже кожен день у школярів присвячений окремій тематиці. Для зручного та комфортного перебування дітей спеціально облаштовано вісім спальних кімнат, дві вмивальні з ваннами для ніг, приміщення для роботи гуртків та ігрові кімнати. На її думку, не менш важливий і зовнішній вигляд табірних приміщень, тож завдяки роботі педагогів створено цікавий інтер’єр, який містить багато корисної інформації як для дітей, так і для батьків.

Софія та Тетяна тиждень відпочивають у пришкільному таборі. Кажуть, що тут їх смачно годують. Особливо подобаються суп та оладки.

– Разом з іншими школярами беремо участь у різноманітних конкурсах та змаганнях. Із радістю малюємо на асфальті. Одним словом, канікули у нас проходять весело й змістовно.

Загалом пришкільні табори в цьому році прийняли на відпочинок близько трьох тисяч дітей, з яких 1870 школярів пільгових категорій безоплатно за кошти міського бюджету. Завдяки виділеним з нього коштам вартість путівки у пришкільний табір для дітей не пільгових категорій складає 840 грн із розрахунку 60 грн/день. Відповідно до чинних держстандартів школярі отримують повноцінне харчування, а також щодня вживають свіжі фрукти й овочі.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 14.06.2019, 13:20167
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень