15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Бюджет участі» Полтави: про нові можливості для втілення ініціатив

Зміни до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава на 2016–2020 роки, які розширюють можливості громади щодо реалізації її ідей, воркшопи з написання проектів та старт прийому на конкурс – про це говорили під час прес-конференції.

11 червня в інформаційному центрі «Інституту розвитку міста» відбулась прес-конференція щодо реалізації «Бюдежту участі» Полтави. Провели її голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у місті Полтава, депутат міської ради Олександр Глазов та головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута.

Представникам засобів масової інформації розповіли про те, що тепер проекти можуть подавати особи, яким виповнилось 14 років і з будь-якого куточка світу. Також незабаром з’явиться і «Шкільний бюджет участі»:
– Полтавці, які перебувають за кордоном, можуть допомогти нам перейняти кращі практики інших країн світу, утіливши ці ідеї за допомогою «Бюджету участі». Завдяки цим змінам унікальних ідей може бути більше. Також, аби юне покоління проявляло ініціативу, на засіданні робочої групи вирішили започаткувати проект «Шкільний бюджет участі» у рамках комунальних навчальних загальноосвітніх закладів. Попередньо запланували, що робота над цим проектом розпочнеться з 1 вересня поточного року. Нині робоча група детально працює над механізмами роботи в цьому напрямку, а також вивчає експертні думки, – прокоментував Олександр Глазов.

Загалом на реалізацію проектів «Бюджету участі» з міського бюджету передбачено 11 млн 300 тис. грн. За підрахунками фахівців, на таку суму зможуть реалізувати два або три великих проекти до 1 млн 400 грн, близько десяти маленьких до 500 тис. грн та п’ять мікропроектів до 100 тис. грн. Але, звісно ж, усе залежить від результатів голосування за ініціативи.

До того ж цього року можна буде проголосувати за улюблений проект через термінал самообслуговування «ПриватБанку». Електронна система (громадський бюджет) підписала погодження з цією банківською установою: усі, хто користується нею, має доступ до голосування за проекти «Бюджету участі» через термінали банку всього лише в один клік.

Водночас цього року вперше за час існування «Бюджету участі» в Полтаві головні розпорядники коштів – управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, управління у справах сім'ї, молоді та спорту, управління культури – прозвітували про стан реалізації проектів-переможців. Звіти були оприлюдені на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.

Назар Плохута розповів, що для всіх, хто має бажання та ідею, але не знає механізму «від ідеї – до реалізації», будуть проведені воркшопи:
– Інколи саме через відсутність допомоги чи роз'яснення класні ідеї лишаються в уяві. Тож планується провести низку воркшопів «Мистецтво написання проектів «Бюджету участі». Окрім того, кожен охочий може звернутись до «Інституту розвитку міста», де нададуть усю необхідну інформацію.

Так, воркшопи «Мистецтво написання проектів «Бюджету участі» відбудуться:

18.06.2019 (бібліотека-філіал №5, вул.Європейська, 49);

19.06.2019 (бібліотека-філіал №2, вул. Небесної сотні, 61);

20.06.2019 (бібліотека-філіал №1, вул.П.Юрченка, 11/12).

Також полтавцям нагадують, що прийом проектів розпочнеться з 1 липня і триватиме до 2 серпня.

Підсумовуючи, Олександр Глазов зазначив, що від авторів чекають цікавих та креативних ідей, які допоможуть зробити Полтаву ще кращим містом.

Олександра ІОФФЕ
Богдан Шевченко, 18.06.2019, 11:05146
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень