15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Пляжний сезон у розпалі: чи безпечно купатися у полтавських водоймах?

Нестерпна спека змушує полтавців рятуватися на місцевих пляжах. Люди після роботи разом із своїми рідними прямують до річки, щоб відпочити та отримати таку бажану прохолоду. Кореспонденти «ПВ» дізналися у спеціалістів, чи безпечно купатися у водоймах Ворскли?

Державна установа «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» опублікувала дані лабораторних досліджень щодо якості води. У них ідеться про те, що на всіх пляжах Полтави, крім Дублянщини, спостерігається велика концентрація кишкової палички – вона перевищує норму більш ніж у дев’ять разів.

За словами фахівців, основна її поява в річковій воді – це забруднення водойми стічними водами, які несуть з території міста мікробіологічні забруднювачі, а підвищення температури довкілля сприяє збільшенню кількості мікроорганізмів.
Це потрібно знати!

Кишкова паличка може спричинити гострі захворювання кишково-шлункового тракту, різноманітні запалення та вважається причиною 90% інфекцій сечовивідних шляхів. Подекуди призводить до летальних випадків.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій прийняла рішення поставити таблички про заборону купання на пляжах Подільського та Київського районів Полтави.

– Ми отримали офіційний припис, у якому зазначено, що рівень кишкової палички у воді перевищує норму в кілька разів. За дорученням комісії починаємо встановлювати на пляжах покажчики з інформацією про заборону купання. Також копії рішень комісії роздаємо підприємцям, які працюють на міських пляжах, – повідомив начальник рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради Євген Савчук.

Кореспонденти «ПВ» проінспектували міські пляжі на рахунок інформаційних табличок та поспілкувалися з відпочивальниками.

Так, на першому пляжі на дереві вже прикріплена табличка з інформацією про заборону купатися в річці, проте переважна більшість полтавців навіть не звертає на неї уваги.

– Потрібно ж десь відпочивати. На пляжі багато людей і табличок не видно. Інфекції не боюся. Головне, щоб вода в рота не потрапляла, – запевняє полтавка Галина Чуприн.

Щоправда, зустрічаються й такі відпочивальники, які знають про заборону купатися, однак ігнорують її. Приїжджають на полтавські пляжі навіть із області.

– Приїхали в Полтаву на кілька днів, вирішили відпочити із друзями на найближчому пляжі. З дочкою приймаємо ліки, бо знаємо, що нині купатися небезпечно. Знаєте, вода тепла і на вигляд чиста. І це вже добре, – говорить жителька Лубен Тамара Перепелиця.

Матрос рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради Іван Козлов зауважив, що на кожному пляжі є рятувальники, які стежать за безпекою відпочивальників, а також ведуть роз’яснювальну роботу із людьми щодо стану води в Ворсклі.

Співробітниця Полтавського обласного лабораторного центру Наталя Дишлевич розповіла, яку небезпеку спричиняє купання у воді з високим рівнем кишкової палички.

– Головне – не проковтнути річкову воду з кишковою паличкою, оскільки це може призвести до серйозних кишкових розладів шлунка. У ситуації з пляжами Полтави можна їхати за місто купатися, але треба плавати в обладнаних для цього місцях, бо купання на невідомій території може призвести до травмування та непередбачуваних наслідків.

Рекомендації

Міська санітарно-епідеміологічна служба рекомендує не пити та не дозволяти дитині пити воду з річки. Стежити за тим, щоб чадо не заковтувало її під час купання. Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а садна і ранки обробляйте спеціальними засобами. І якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те, що купатися заборонено, не нехтуйте попередженням.

Руслана ДЗЮБА

Богдан Шевченко, 20.06.2019, 15:54217
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень