15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Партія «Опозиційний блок» назвала першу десятку списку та оприлюднила виборчу програму

Політична партія «Опозиційний блок» презентувала команду лідерів, які поведуть політсилу на парламентські вибори, а також оприлюднила ключові пункти передвиборної програми. Їх представили під час «Форуму об’єднаних опозиційних сил «Довіряй ділам», який відбувся у Києві 10 червня.

Першим номером у списку «Опозиційного блоку» став народний депутат Євгеній Мураєв. До першої десятки також увійшли міський голова Харкова Геннадій Кернес, очільник Одеси Геннадій Труханов, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, заслужений юрист України Володимир Пилипенко, народні депутати Вадим Новинський та Олександр Вілкул, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, депутат Хмельницької обласної ради Уляна Ткаченко.

У своєму виступі лідер «Опозиційного блоку» Євгеній Мураєв наголосив: партія має план дій та команду для якісних змін у державі.

«Ми довго йшли до цього моменту. Я, напевно, усе життя. Ми багато вчилися, важко працювали, крок за кроком, щабель за щаблем набували необхідного досвіду. Ми точно знаємо, як зробити, щоб наша країна була успішною і розвивалася. Держава – це дуже складний механізм, і ціна помилки – людські життя. У нас досвідчена команда, до неї входять керівники багатотисячних промислових підприємств, міські голови великих міст і лідери територіальних громад. За нами мільйони наших громадян. Тож ми підемо до Парламенту!» – заявив у своїй промові Євгеній Мураєв.

Як зазначив під час виступу на Форумі Геннадій Кернес, важливо донести до всіх однодумців, що є політична сила, яка може запропонувати якісний список кандидатів на цих виборах.

«Я закликаю вас мобілізувати всі наші сили, донести до однодумців, до тих, хто ще не визначився, що є така політична сила, яка об’єднала міських голів переважно великих міст України, великих промисловців, сільгоспвиробників. Ми повинні показати, що в нас буде якісно інший список, на відміну від багатьох партій. Тому я бажаю нашій політичній силі перемоги», – сказав Геннадій Кернес.

Зі свого боку Геннадій Труханов наголосив, що проходження до Парламенту представників місцевого самоврядування – це єдина можливість зробити так, аби голос українських громад був почутий.

«Я можу довго перераховувати проблеми, з якими стикаються наші громади, і в більшості випадків їх розв’язання в Києві – ось чому ми об’єднуємо зусилля. Я не сумніваюся в тому, що ми все зможемо, адже маємо найсильнішу мотивацію – добробут українців!» – заявив Геннадій Труханов.

Під час Форуму «Опозиційний блок» оголосив основні пункти передвиборної програми партії. Серед них – відновлення миру, скасування антинародних реформ та грабіжницьких тарифів, проведення справжньої децентралізації, економічне зростання за рахунок нової індустріалізації, стрімкого розвитку малого і середнього бізнесу, повернення державі керованості.

Раніше п’ять партій – «Опозиційний блок», «Наші», «Відродження», «Довіряй Ділам» і «Партія миру та розвитку» об’єдналися для участі в парламентських виборах та підписали Меморандум про створення єдиної опозиційної сили з загальними цінностями.

Перша десятка списку партії «Опозиційний блок» на парламентських виборах говорить про те, що політсила – реальний претендент на подолання 5%-го бар’єру і проходження до Парламенту. Таку думку висловила низка українських політологів. Як зазначив політолог Сергій Белашко, у першій десятці списку «Опозиційного блоку» на парламентських виборах доволі популярні міські голови, які мають серйозний електоральний ресурс.

«Для того щоб подолати бар’єр у п’ять відсотків, потрібно отримати підтримку близько 800 тисяч виборців. Сумарна чисельність жителів міст, чиї доволі популярні очільники фігурують у першій десятці об’єднаного списку – Харкова, Одеси, Запоріжжя, Ужгорода та Маріуполя, становить 3,7 млн осіб. А є ще Кривий Ріг, Павлоград, Рені, Теплодар, Чорноморськ... Завдання для проходження до Верховної Ради складне, але цілком здійсненне», – вважає Сергій Белашко.

На думку політолога Миколи Спиридонова, «Опозиційний блок» демонструє нову модель партійного будівництва. «У списку представлені промисловці, бізнесмени й успішні очільники великих міст. У такої команди є гарні шанси не лише на подолання прохідного бар’єру (5%), а й на створення однієї з найбільших фракцій у Верховній Раді дев’ятого скликання», – вважає експерт.

Оксана ІЛЬЧЕНКО
Богдан Шевченко, 20.06.2019, 16:00157
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень