15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Виборець Тимошенко іде до Ляшка

Заради того, щоб бути в коаліції з Зеленським, Тимошенко ладна пожертвувати українською землею. Єдиним, хто твердо стоїть на захисті селян, залишається Ляшко.

бори відбулися найближчої неділі, до Верховної Ради потрапили б п’ять партій. Такі дані дослідження команди «Сьогодні» й американської соціологічної компанії Edison Research. Серед тих, хто піде на вибори і визначився, майже 46% віддали б свій голос за партію «Слуга народу» Дмитра Разумкова. 10,5% – за «Опозиційну платформу – За життя». На відсоток менше має «Голос» Святослава Вакарчука. «Європейська солідарність» набрала б 7,5%, «Батьківщина» – всього 5%. Великі шанси потрапити до наступного Парламенту мають «Сила і честь» та Радикальна партія Олега Ляшка. У них майже 5%. Показники решти партій значно нижчі.

Експерти висловили свої думки щодо нових рейтингів політичних сил, а також припустили, хто за останній місяць може наростити симпатії виборців, а хто – втратити. Ключовим фактором буде позиція партій щодо землі, адже саме після цих виборів вирішиться її доля – чи буде дозволено її продаж іноземцям, на що плекав надію і колишній, і нинішній президенти.

«Тимошенко так хоче влади, що починає розчинятися у Зеленському та забуває про власну програму. Зеленський за ринок землі – і це принциповий момент. Тимошенко таким чином зраджує свого виборця, тому що більшість селян не розуміє дикого ринку землі, люди хочуть прогнозованої й передбачуваної політики щодо землі. У цьому питанні якраз Ляшко дуже жорсткий опонент Зеленського, оскільки виступає проти нерегульованого дикого ринку, і це дає свій результат», – каже політолог Володимир Цибулько.

За словами експерта, саме завдяки зрозумілій та патріотичній позиції Ляшка щодо землі більша частина електорату Тимошенко, імовірно, «перетече» до нього, за решту виборців поборються Аграрна партія, «Свобода» та «Європейська солідарність».

Схожу думку висловив експерт Тарас Загородній, який вважає, що козир Ляшка – у вмінні та бажанні спілкуватися з людьми.

«У Ляшка є величезний особистісний ресурс. Мабуть, найкращий у країні. Він не боїться спілкуватися з людьми, може переконувати їх. Тому що більшість наших політиків віртуальна, яка боїться живого спілкування. В Олега Ляшка достатньо енергії для того, щоб бути активним усю виборчу кампанію і переманити до себе електорат, який тимчасово поки що в Зеленського або в Тимошенко», – сказав Загородній.

Ще одну причину втрати Юлією Тимошенко свого електорату назвав політичний експерт Мар’ян Ощановський.

«Тимошенко завжди критикувала програму співпраці з МВФ, який вимагає підвищити вартість газу до ринкової ціни, що спричинить черговий ріст цін на житлово-комунальні послуги. Нещодавно Зеленський заявив, що співпраця з Фондом буде продовжена. Але це не змусило Юлію Володимирівну, виборець якої однозначно не підтримує таке рішення президента, відмовитися від ідеї входження в коаліцію зі «Слугою народу». Тому закономірно, що прихильники Тимошенко відвертаються від неї», – зазначив експерт.

Нагадаємо: позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться 21 липня.

Олена ОСТАПЕНКО
Богдан Шевченко, 21.06.2019, 11:54160
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень