21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Магічна ніч на Івана Купала»: полтавці веселились, плели вінки і загадували бажання

Івана Купала – одне з найулюбленіших народних свят, овіяне ореолом вікових традицій, звичаїв, легенд… І навіть з плином століть не втратило воно своєї самобутності й таємничості, ставши своєрідним символом літа. Ось і полтавці цього року мали чималий вибір, де і як зустріти купальську ніч, та чимало з них віддало перевагу літературно-меморіальному музеєві Панаса Мирного.

Саме тут і відбулося фольклорне театралізоване дійство «Магічна ніч на Івана Купала», ініціатором проведення якого стало управління культури Полтавської міської ради, а втілив ідею в життя колектив міського Будинку культури.

Відтак усім, хто відвідав захід, нудьгувати не доводилося. Ще до початку дійства тут уже працювали локації з плетення вінків, аквагриму, ляльки-мотанки… Гостей частували узваром, компотом, печивом та солодкою водою. Та чим більше спускалася над садом вечірня прохолода, тим більше всякої чортівні почало відбуватися на імпровізованій сцені: з’явилися і Марена, і Водяний, і самі чорти застрибали-затанцювали навкруг не розпаленого ще багаття… Але тут уже й гості свята показали, що вони не в тім’я биті, продемонструвавши свою силу і вправність у змаганнях з перетягування каната та підняття гир. Отак спільними зусиллями і розлякали нечисту силу!

Порадували присутніх своїми виступами народний театр міського Будинку культури (керівник Галина Чернявська), театр «Малафея» (керівник Людмила Вівтенко), вихованці творчого центру Наталії Май міського Будинку культури (керівник Світлана Ольховик). Показ моделей у купальських вінках організувала творча майстерня Ірини Григорової. Не раз нагороджували аплодисментами глядачі і представниць творчого колективу МБК Лану Тригуб, Яну Ляхівненко, Тетяну Фоміну-Северин, Карину Зуй, Наталію Скрипко.

Зрештою підбили підсумки на кращий вінок і серед гостей свята.

– Для мене це місце добре знайоме з дитинства, – говорить депутат міськради із команди Андрія Матковського Олександр Глазов. – Тож тепер дитячі спогади доповнюються феєричністю сьогоднішнього дійства, яке, як бачимо, не залишило байдужими ні дорослих, ні дітей, які саме тут, на території музею, вирішили зустріти купальське свято.

– Дякуємо колективу музею, який підготував територію до свята, – доповнює директор МБК Лариса Семеняга, – а також усім, хто допоміг нам його підготувати і провести. Окрема подяка депутату міської ради Андрію Матковському, директору хлібокомбінату «Кулиничі» Олександру Козубу, власнику шинка «Диканька» Євгену Диканю, які допомогли й матеріально.

– Ми вперше прийшли цього року з онучкою саме сюди, хоч мали певний вибір, – каже жителька Розсошенців Олена Кузіна. – І не пошкодували. Наша Оленка так і хвилини на місці не затрималася, бо навкруги стільки цікавого відбувалося!

…А тим часом дівчата вже кинули на воду вінки, спалахнуло купальське багаття… Свято тривало, а ми разом з його учасниками і гостями віримо, що всі бажання, загадані цієї ночі, обов’язково здійсняться. Бо ніч таки магічна!

Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ
Богдан Шевченко, 17.07.2019, 11:12207
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень