16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Учителі, якими пишаємося»

«У вселюдському житті тільки той народ і бере перемогу, який має найкращу школу». Ці слова видатного українського педагога і громадського діяча Софії Русової, сказані на початку ХХ століття, звучать і сьогодні актуально й красиво. Ці рядки є доречними й влучними, якщо говорити і про полтавські школи, в яких учителі – особистості творчі, неординарні, неповторні, справжні майстри своєї справи. Вони плекають творчу особистість, створюють умови для повноцінного фізичного, інтелектуального, духовного розвитку дитини.

Педагогічна нива Полтави славиться тринадцятьма освітянами, що мають почесне звання «Заслужений працівник освіти України», у школах міста працюють десять заслужених учителів України, а також багато переможців фахових конкурсів. В управлінні освіти Полтавського міськвиконкому говорять, що освітня галузь нашого міста може похвалитися великою кількістю вчителів, котрі вражають багатогранністю своїх талантів та захоплень. І це дуже важливо, бо виховна сила виливається тільки з живого джерела людської особистості.

Як не згадати про Геннадія Павелка, учителя історії й географії школи № 18. Це не просто гарний учитель, а сильна індивідуальність, колишній афганець, який живе своєю роботою, дітьми й туризмом. Мабуть, немає такої вершини в Україні, яку не подолав разом зі своїми учнями Геннадій Григорович. Із захопленням розповідають про свого вчителя світової літератури Слу Стеценко вихованці ЗОШ №34. Ця жінка не лише відкриває перед учнями багатогранний скарб літератури, навчає гри в театрі, а й вражає всіх силою духу – недарма ж вона має синій пояс із карате.

Гімназія №30 пишається своїм учителем інформатики, лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор» Анастасією Бабенко, яка протягом 18 років займається хокеєм на траві, є кандидатом у майстри спорту.

Кажуть, точиться споконвічна суперечка між фізиками й ліриками, а от Олена Крюкова таки зуміла поєднати лірику із «царицею всіх наук» – математикою. Маючи неперевершений голос, загадкова і креативна Олена Юріївна організувала театр естрадної пісні «Перевертундія», про який нині знають усі полтавці (і не тільки). І співає юнь нашого краю авторські пісні вчителя математики шостої гімназії.

Талановиті рукодільниці – такі додаткові «звання» вчителя початкових класів Наталії Боровик (гімназія № 6), вчителя фізкультури школи № 39 Наталії Моргунової та Лілії Телеп (гімназія № 33).

Чимало педагогів пишуть і друкують власні твори. Це і вчитель історії й географії ЗШ №22 Надія Тригубенко, учителі Полтавського багатопрофільного ліцею №1 Вікторія Гайдамака й Тетяна Балагура.

Перелік талановитих, обдарованих та креативних полтавських освітян ще можна продовжувати довго. Але ми можемо бути впевнені, що наші педагоги справді надихають своїх вихованців на життєві звершення та перемоги.

Наталія ДОРОХОВА, начальник відділу освіти Полтавського міськвиконкому.
Павєл Москалюк, 04.10.2012, 15:422867
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень