16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Пішла з життя талановита полтавська школярка

14 вересня, після довгих виснажливих місяців лікування, згасла свічечка життя обдарованої полтавської акордеоністки Сашеньки Серги. Дівчинці було всього 16 років, але страшна хвороба здолала її молодий організм трохи більше, ніж за рік.

Саша Серга – неодноразовий лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів гри на акордеоні. За вісім років занять музикою дівчинка отримала понад сорок різнопланових нагород; нею дуже пишалися не тільки рідні, а й друзі, знайомі й рідна полтавська школа №26. Та біда підкралася зовсім непомітно. Торік у липні, коли Саша готувалася їхати на черговий музичний конкурс до Фінляндії, лікарі при обстеженні виявили пухлину. Після детальнішого огляду хворобу класифікували як рак лімфатичної системи на другій стадії.

Незважаючи на те що дівчинку виховували лише мама й бабуся, родина спочатку намагалася обходитися власним коштом, а також добровільними пожертвуваннями небайдужих – колег, родичів, знайомих. Так Саша витримала п’ять курсів хіміотерапії у Полтавській міській дитячій лікарні, в онкогематологічному відділенні. Процедури важко далися дівчинці, але віра в Бога і в чудо додали сили їй та її сім'ї вистояти і продовжувати боротьбу за життя. Саша говорила, що хвороба дуже змінила її внутрішній світ, примусила по-іншому подивитися на життя.

Дитині вже було краще, і вона думала, що йде на поправку, але раптом сталося загострення. Сашуню перевели до Києва, в Українську дитячу спеціалізовану лікарню «Охмадит». Довгі місяці лікування потребували не тільки моральних сил, але й значних коштів. Для закупівлі вартісних ліків, котрі повинні були тримати життя, потрібно було зібрати суму 100 тисяч гривень. Для цього у Полтаві були організовані благодійні концерти; гроші збирали волонтери та благодійна організація «Подих життя». Також долею дівчинки зацікавився відомий полтавський репер, фіналіст шоу «Україна має талант-3» Артем Лоік. У телевізійному ролику він закликав небайдужих допомогти дівчинці побороти хворобу. «Нехай ваш внесок буде невеликим, нехай це буде гривня, п’ять чи десять, але якщо їх дасть кожен із нас, то разом ми зможемо зібрати необхідну суму і врятувати життя», – говорив Артем у відеозверненні.

Сашу Сергу підтримували сотні людей, десятки знайомих і незнайомих писали їй щоденно повідомлення у соціальних мережах, бажали скорішого одужання й повернення додому. Вона вірила в це. Коли Сашуню запитали, що значить бути щасливим, вона сказала: «Бути здоровим». Дівчинка до останнього сподівалася повернутися в Полтаву, до звичного русла життя, і продовжити займатися улюбленою справою – музикою.

Але підступна хвороба не дала шансів талановитій дівчинці на життя. Погожого вересневого дня її не стало. За два дні до смерті Сашенька подякувала своїм друзям за підтримку, написавши «Спасибі, друзі!» на своїй сторінці у соціальній мережі. А ще трохи раніше розмістила не по-дитячому глибокі думки: «Прошу Тебе, Господи, дай людині, котра зараз читає ці рядки, все, про що вона тебе попросить. І нехай вона буде щасливою».

Вічна пам'ять тобі, Сашенько!
Надія Руденко, 04.10.2012, 16:42907
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень