19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Ліки для гіпертоніків подешевшали, але обіцяних знижок поки що не дають

«Полтавський вісник» продов­жує відстежувати тему запровадження Пілотного проекту щодо врегулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію. Заходи державної політики в рамках цього проекту покликані зменшити ціни на ліки для боротьби з артеріальною гіпертензією, а також забезпечити облік хворих на цю недугу. За попередніми ж даними в Україні від неї страждають близько 12 млн осіб, а саме третина дорослого населення України. Наслідок – надзвичайно високий рівень смертності українців через серцево-судинні хвороби.

Заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль розповів засобам масової інформації, як реалізовується цей проект на Полтавщині. За його словами, врегулювання цін на ліки від гіпертонії відбуватиметься у два етапи: перший передбачає взяття на облік усіх хворих на гіпертонію, щоб, отримавши рецепт у лікаря і пред'явивши його в аптеках, вони мали змогу отримати визначену знижку. Але це можна буде зробити не у всіх аптеках, а лише в державних та деяких приватних (тих, які підуть назустріч цьому експерименту). Причому лікар повинен буде виписати не сам препарат, а рецепт, у якому вкаже діючу речовину, на основі якої треба буде обрати препарат. Усього визначено сім діючих речовин: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, нифедипін. Хворий прийде в аптеку та подасть фармацевту виписаний рецепт, а той має запропонувати пацієнту список препаратів з указаною речовиною різної собівартості. Саме пацієнт і повинен буде визначитися з вибором ліків.

Другий етап передбачатиме компенсацію аптекам знижок на ліки, що їх будуть видавати хворим за рецептом. Говорилося, ця норма стане чинною з жовтня цього року. Але коли ми завітали в кілька полтавських аптек, то там повідомили, що поки ніяка знижка для хворих не діє, як і компенсація аптекам цих знижок державою. Натомість фармацевти розповіли, що вже два місяці, як держава примусила зменшити націнки на ліки від гіпертонії. У результаті – знижені відпускні ціни на перелік препаратів від гіпертонії, котрий містить більше 200 найменувань.
Надія Руденко, 05.10.2012, 10:022900
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень