18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Полтава продовжила «Програму партнерства» з німецькими містами-побратимами

Уже не вперше офіційні представники міста Полтава та німецьких міст землі Фільдера підписали програму партнерських взаємин. Цей документ повинен окреслити основні сфери відносин між Полтавою та містами Фільдерштадт, Остфільдерн та Ляйфельден-­Ехтердінген на наступні два роки – 2013–2014-й. Співробітництво планується в галузях науки, культури, освіти, охорони здоров’я та екології.
Церемонія підписання проходила 4 жовтня в урочистій обстановці у приміщенні прес-центру Полтавської галереї мистецтв. На ній були присутні: з німецької сторони – обер-бургомістр міста Остфільден Кристоф Болай, бургомістр Фільдерштадта Андреас Кох та члени міських рад партнерських міст, а з боку Полтави – секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, заступник міського голови Світлана Порохня й представники Полтавської міськ­ради.

Церемонія підписання програми партнерства проходила в урочистій обстановці у приміщенні прес-центру Полтавської галереї мистецтв.
Кристоф Болай, який тримав слово від імені німецької делегації, був приємно вражений теплим прийомом і гостинністю полтавців.
– Кожен з нас прибув до Полтави вже не вперше – хтось утретє, хтось учетверте. Але всі ми помічаємо, як ваше місто розвивається, бачимо позитивні зміни. Я радий, що можу підписати угоду партнерства, є багато питань, котрі треба вирішувати разом. Однією з найважливіших вважаю сферу медицини. Тому хочу вручити від нас подарунок Полтавській дитячій лікарні – медичне обладнання для інфузій. А ще вважаю важливим питання взаєморозуміння. З цього приводу хочемо подарувати книги й диски тим дітям, котрі вивчають німецьку мову.

Оксана Деркач розповіла, що партнерство передбачає низку спільних заходів стосовно різних сфер життя. Як і раніше, буде організований обмін учнями та вчителями міст Фільдера та Полтави, спільно вирішуватимуться питання, пов’язані з боротьбою зі СНІДом. Новими у співробітництві стануть питання екології.

– Найбільше програмою партнерства цікавиться німецька молодь, – розповіла Оксана Антонівна. – Вона завжди із задоволенням приїжджає до України, вивчає наші звичаї, знайомиться із суспільним устроєм.

Після урочистого підписання програми німецьким гостям вручили сувеніри на згадку про Полтаву та розважили піснями й танцями зразкових колективів.

Угода про партнерські відносини між Полтавою та німецькою землею Фільдер була укладена ще 1988-го, і з того часу кожні два роки підписується програма партнерства. Отже, наступний рік можна вважати ювілейним, адже відзначатиметься 25-річчя з часу, коли Полтава та міста Фільдера стали побратимами.
Надія Руденко, 11.10.2012, 10:461093
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31