13 грудня 2018 • № 50 (1534)

Едуард Шеметило здобуває срібло в Римі

Усі дороги ведуть у Рим, і ця дорога привела у давнє місто чемпіонат світу з марафону у веслуванні на байдарках і каное. У змаганнях серед молоді до 23 років полтавець Едуард Шеметило (на фото) завоював срібло в заїзді каное-одиночок. Протягом усієї гонки він на рівних боровся з переможцем, французом Мартіном Піеріком, і тільки на останньому колі була вирішена доля золота і срібла. Третім у цій категорії став іспанець Алан Авіла.

Наступного дня відбулися гонки у двійках серед дорослих. Українські каноїсти хоча й опинилися поза медальним подіумом, та все ж показали гарні результати. А склали гідну компанію нашому срібному призерові свої ж, земляки: Едуард Шеметило у парі з комсомольчанином Олексієм Шпаком посіли п'яте місце, а полтавець Олександр Сівков з Дмитром Янчуком із Хмельницького – восьме. Головні ж титули у двійках традиційно розіграли між собою представники Іспанії та Угорщини (перше і друге місця відповідно).

Вихованець Полтавської обласної ШВСМ Едуард Шеметило (тренер Олег Камерілов) вже не перший рік показує стабільно високі результати в марафоні: у 2009 році – срібло чемпіонату Європи, у 2010-ому – срібло чемпіонату світу, у 2011-ому – срібло на чемпіонаті світу серед дорослих у двійці з Олексієм Шпаком.