18 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У Старих Санжарах четверо сирійців протягом восьми діб знущалися над земляком-заручником

Злочинці вимагали за нього викуп 10 тисяч доларів США. Звільнили заручника працівники УБОЗ Полтавщини та Запоріжжя.

Покинутий будиночок у Новосанжарському районі став для тридцятирічного іноземця справжньою кліткою, у якій було все: і знущання, і приниження, і жорстоке побиття. У такий спосіб викрадачі намагалися «вибити» з чоловіка десять тисяч доларів. Віднині 4 жовтня 2012 року, дату свого звільнення, бідолашний вважає своїм другим днем народження.

Затримання викрадачів.
Про зникнення тридцятирічного громадянина Сирії, мешканця Запоріжжя, працівники Запорізького УБОЗу дізналися від його дружини. Жінка в розпачі повідомила оперативникам, що її чоловік три дні тому виїхав до Дніпропетровська на зустріч із товаришем по бізнесу і зник. Його мобільний телефон відключений.

Уже за кілька днів удалося встановити, що зниклий перебуває в Полтавській області як заручник.
Сліди від кайданків на руках потерпілого

На місце бійці УБОЗ прибули ввечері, але операцію зі звільнення розпочали о четвертій ранку, коли почали розсіватися сутінки. «Ми діяли швидко та раптово, – розповідає працівник УБОЗ Запорізької області, – оточили будинок з усіх боків, вибили двері. Двоє чоловіків намагалися втекти, проте були відразу затримані працівниками спецпідрозділу «Сокіл». Заручник лежав у іншій кімнаті на підлозі в кайданках, обличчям донизу. Змарнілого, у синцях та кривавих ранах, його доставили до Новосанжарської центральної районної лікарні».

Ще двох викрадачів затримали цього ж дня на території По­лтавської області. У них вилучено мобільні телефони з відеозаписами знущань над заручником. Вони слугуватимуть додатковим доказом.

Як повідомили правоохоронці, чоловіка утримували в неволі вісім діб. Увесь цей час він знаходився у тугих кайданках, від яких синіли руки. У нелюдських умовах, без їжі, води та туалету, він уже й не сподівався побачити свободу. «Мені лише один раз дали почути дружину по телефону, – говорить потерпілий. – Я благав її шукати потрібну суму. Злочинці погрожували: якщо не буде грошей, відріжуть голову. А якщо гроші й отримають, то все одно цілим не вийду – відріжуть руку…».

За словами Володимира Пишненка, завідуючого хірургічним відділенням Новосанжарської ЦРЛ, чоловік був доставлений до лікарні в тяжкому стані. «У пацієнта зламані два ребра, пошкоджені внутрішні органи, струс головного мозку, закрита черепно-мозкова травма, численні синці та рани на тілі, – говорить лікар. – Також тяжкий і його психологічний стан, з якого він виходитиме не один рік».

Слідчі Запорізького УБОЗу порушили кримінальну справу за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів.
Оксана Кравченко, 11.10.2012, 15:141119
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31