26 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Подешевшав проїзд у пасажирських поїздах

Офіційний сайт «Укрзалізниці» повідомив, що з 1 жовтня вступив у дію знижувальний коефіцієнт індексації вартості проїзду в пасажирських поїздах. Це означає сезонне зниження цін на залізничні квитки всіх напрямків, котре діятиме аж до Новорічних свят, а саме по 24 грудня цього року. Щоправда, здешевлення не стосується вартості проїзду в приміських потягах, ціни на них залишаться сталими.

Новий календарний коефіцієнт становить 0,93 при попередньому 1,02 (діючому у вересні). Під зазначену індексацію підпадають усі види пасажирських поїздів і категорії вагонів: СВ, купейні, плацкартні, загальні, а також усі три класи швидкісних поїздів. Знижувальні коефіцієнти індексації встановлюють відповідно до календарних періодів, коли попит на послуги залізничного транспорту стає нижчим.

Так, навесні ціни зростають, восени знижуються, під час активності пасажирів на Новорічні свята знову зростають і т.д. Усього календарних періодів, котрі впливають на ціни залізничних квитків, налічується 13. Їх установлює Міністерство інфраструктури України. Коливання цін на проїзд у потягах залежить не тільки від пори року, але й від днів тижня. Так, у четвер і суботу проїзд на 10% нижчий від базової ціни, а в п'ятницю та неділю – на 10% вищий.

Нагадаємо, що з другої половини серпня знижена ціна на проїзд у потягах категорії «Інтерсіті+». А саме – у швидкісних електропоїздах прямого з'єднання (типу «Хюндай», «Шкода») вартість квитка не оподатковується. При оформленні ж квитка за принципом «туди й назад» на поїзди цієї категорії надається додаткова знижка у розмірі 10%.

Міністерство інфраструктури України планує невдовзі започаткувати ще одне нововведення у сфері залізничного транспорту. Спільно з «Укр-залізницею» вони планують увести в дію «єдиний квиток», щоб пасажири могли подорожувати з пересадками, використовуючи при цьому один і той же проїзний документ. У ньому буде вказуватися місце відправлення, пункт пересадки та кінцевий пункт призначення. Важливо, що термін перебування пасажира в пункті пересадки може розтягнутися до десяти діб – часу, коли діятиме проїзний. Поки що проект «єдиного квитка» – у процесі розробки, але втілений у життя він буде вже незабаром, повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».
Надія Руденко, 11.10.2012, 16:341018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень