20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Хочеш служити — тренуйся і розвивайся!

Відбір до армії стає все жорсткішим. Перший етап цьогорічного осіннього призову залишився позаду, і 213 полтавських юнаків відправилися виконувати свій військовий обов'язок. «Конкурс» на проходження строкової служби щороку стає все жорсткішим. Так, цієї осені до лав української армії піде служити всього 700 юнаків з Полтавщини. Це на 250 осіб менше, ніж минулої осені, і на 59 менше, ніж під час весняного призову. Обираються найкращі – за здоров'ям, морально-діловими й розумово-психічними якостями.
Підполковник Андрій Ткаченко, заступник військового комісара Полтавської області з питань обліково-призовної роботи, пояснює:

– Україна поступово переходить на контрактну службу. Така тенденція була проголошена вищим керівництвом держави, і поволі ми рухаємося до цього. Звісно, неможливо здійснити перехід за один рік, контрактники повинні пройти достойну підготовку й навчання, а поки що їх частково замінюють солдати строкової служби. Ішлося про те, що контрактна армія повністю буде введена до 2017 року, та прогнозувати наперед дуже важко. Можливо, так воно і буде.

Андрій Валерійович зазначає: незважаючи на зменшення планового завдання набору призовників, бажаючих служити стає дедалі більше. Про це свідчать неодноразові опитування на обласному збірному пункті, результати поглибленого вивчення особистості юнаків на призовних дільницях, військових комісаріатах. Цікаво, що особливе бажання служити у Збройних силах України виявляє сільська молодь. У співбесідах вони відверто кажуть, що без військового квитка неможливо знайти пристойну роботу або влаштуватися в органах міліції, охорони. Одночасно також збільшується відсоток тих, хто йде на контрактну службу. У перспективі пов'язати своє майбутнє з армійськими буднями їх приваблює низка переваг: по-перше, звання держслужбовця (а це стабільна заробітна плата та відпустка), по-друге, пільги, лікування у військових санаторіях і пансіонатах. До того ж контрактником можна стати відразу, не проходячи строкової служби.

– Якщо вже ти одягнув погони, то вже можеш бути впевненим у завтрашньому дні й стабільності, – говорить підполковник. – Перший контракт укладається на три роки, потім можна укласти ще на п'ять або десять років. Контрактники отримують заробітну плату від двох тисяч гривень – залежно від звання і посади.

До речі, солдати строкової служби теж отримують щомісячну плату, хоча й досить-таки скромну – від 153 до 208 гривень.

Те, що до армії йдуть лише кращі з кращих, свідчать хоча б такі дані: проходити призовну комісію прибуло близько 12 тисяч юнаків, а служити підуть лише 700. Та Валерій Ткаченко стверджує, що не треба лякатися значної різниці, бо на призовну комісію викликаються і ті, котрі вступили до вишів та мають пред'явити довідку для надання відстрочки, і ті, кого не беруть на службу через тяжкий сімейний стан, і тимчасово непридатні за станом здоров'я, котрим надавався час на лікування. Та все ж таки за останні п'ять років кількість планового призову скоротилася на 38 відсотків, тому й відбір став жорсткішим.

Приємно, що полтавські призовники справді відзначилися: багато наших хлопців служитиме в так званих елітних військових частинах. Особливо затребувані водії – їх треба набрати близько третини від усіх призваних. Потрібні також дипломовані кухарі й фельдшери.
Осіння призовна кампанія проводитиметься у два етапи. Перший проходив з 8 по 12 жовтня, другий заплановано на період з 1 по 15 листопада. Така організація сприятиме тому, що всі призовники матимуть змогу проголосувати на парламентських виборах – чи то за місцем приписки, чи то за місцем дислокації військової частини.
Надія Руденко, 22.10.2012, 12:45839
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень