20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Чергове підвищення пенсійних виплат відбулося!

Пріоритетним напрямом роботи органів Пенсійного фонду було і залишається питання пенсійного забезпечення громадян. І це не випадково, оскільки літні люди становлять більше третини населення. Від своєчасного отримання пенсійних коштів, ставлення при зверненні виконавців на місцях у цілому формується соціальний мікроклімат територіальної громади.

Враховуючи проведення в поточному році значної кількості перерахунків пенсій, отримуємо від дописувачів чимало запитань. Прокоментувати деякі з них редакція звернулася до начальника управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві Людмили Смотрицької (на фото).

– На виконання соціальних ініціатив Президента України, відповідних урядових постанов уже здійснено десять масових перерахувань пенсій. До кінця року, в грудні, заплановано провести ще одне.

Внаслідок зазначених пере­рахувань збільшення отримали:
– з 1 січня – пенсіонери з числа інвалідів війни, члени сімей загиблих (померлих) осіб;
– з 1 січня – інваліди-чорнобильці – на 55% (із 1530 грн до 2374 грн);
– з 1 березня – третина отримувачів – за ст. 42 пенсійного закону – згідно з підвищенням середньої зарплати по Україні за попередній рік;
– з 1 травня – 93% загального контингенту – по осучасненню заробітку;
– з липня та з вересня – пенсіонерам «силових структур» відповідно на 11 та 23%;
– із січня, квітня, липня та жовтня – непрацюючі пенсіонери – по збільшенню прожиткового мінімуму. Аналогічні перерахунки будуть проведені в грудні поточного року.

Всі перерахунки здійснювалися в автоматизованому режимі – за матеріалами пенсійних справ, без персональних залучень пенсіонерів.

У цілому середній розмір пенсії в районі збільшився на 282 грн або 25% і досяг 1429,68 грн. На противагу, середня зарплата за цей же період у районі зросла меншими темпами – на 8% і становила 2458,26 грн.

І хоча не всі отримувачі оптимістично сприйняли суми підвищення, додаткова потреба коштів на фінансування пенсій сягнула понад 15% загальної. За таких умов досить проблемним стало питання самозабезпеченості коштами на виплату пенсій. Внаслідок централізації та укрупнення платників-юридичних осіб значні грошові потоки надходять до центральних підприємств за межами регіону. Відповідно зменшений фонд оплати праці як основний бюджетоутворюючий фактор і величина єдиного соціального внеску.

Принагідно варто зазначити, що перераховані, збільшені розміри пенсій громадяни отримують вчасно в повному обсязі протягом виплатного періоду.

Чимала кількість заявників опікується напрацюванням, так би мовити, «трудового» стажу для майбутньої пенсії? Що ви можете порадити в площині пенсійного законодавства?

Вельми важливим досягненням, безсумнівно, є той факт, що переважна більшість громадян працездатного віку наразі пройнялася важливістю набуття страхового стажу для отримання будь-яких соціальних гарантій. В цьому є певний внесок і працівників Пенсійного фонду внаслідок активної інформаційно-роз'яснювальної роботи.

Нагадаю, що з прийняттям Закону України «Про загаль­но­обо­в'язкове державне пенсійне страхування» та впровадженням його з 1 січня 2004 року введено поняття «страховий» стаж замість трудового. Тобто, стаж зараховується відповідно до сплачених внесків до Пенсійного фонду.
Згідно зі змінами до основного «пенсійного» закону, з 1 жовтня минулого року право на пенсійне забезпечення має особа за наявності 15 років страхового стажу, тобто стажу, за який сплачені внески до фонду.

З 1 січня 2011 року Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язано сплачувати єдиний внесок до Пенсійного фонду і фізичних осіб – підприємців. При цьому єдиний внесок включає платіж ще по 3-х фондах: соцстрахування від нещасного випадку на виробництві, на період тимчасової непрацездатності та служби зайнятості населення.

Отже, сплата внеску, окрім стажу для майбутньої пенсії, гарантує оплату лікарняних листків, виплату втраченого заробітку у разі втрати працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплату допомоги по безробіттю, отримання банківських кредитів.

Мусимо зауважити, що для підтвердження стажу та сплачених до фонду внесків платники податків (внесків) повинні подати звітність до відділу персоніфікованого обліку управління. Без наявності такого звіту підтвердити свій стаж у реєстрі застрахованих осіб буде проблемно.

Реалізуючи принцип «професійний підхід – добрий результат» управління фонду готові до тісної та плідної співпраці. Тільки спільними зусиллями та порозумінням платників можна досягти позитивних результатів! Отже, попереду багато важливих і корисних справ.
Павєл Москалюк, 22.10.2012, 12:53876
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень