18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Полтавські студенти обрали свого мера

305 студентів з різних навчальних закладів Полтави зібралися в актовому залі Полтавського технікуму харчових технологій, щоб обрати голову Студентської ради міста. Узяти участь у виборах виявили бажання лише двоє: студент Полтавської медичної стоматологічної академії Дмитро Каплун (на фото) і студентка Полтавського аграрного коледжу управління і права Любов Шах.

Передвиборні перегони нагадували боротьбу між чоловічим і жіночим началом: дві яскраві кандидатури підігрівали інтерес і тримали інтригу. Під час конференції претенденти на посаду студентського мера представили свої програми і відповіли на запитання виборців і опонента. Любов Шах показала себе гідним конкурентом «сильній статі» – не тільки по-жіночому чарівною, безпосередньою, а й розумною та кмітливою. Вона не піддавалася на «провокації», влучно відповідала на несподівані запитання. Студентам обіцяла відстоювати їхні права, сприяти працевлаштуванню за фахом, організовувати цікаве дозвілля та пропагувати спорт.

Дмитро Каплун презентував себе як досвідчений та серйозний управлінець. Він уже не новачок у сфері самоврядування: два роки очолював Студентську раду УМСА.

– Студентським мером я хочу стати тому, що бачу: не виконуються ті прості завдання, котрі можна виконувати, – сказав Дмитро. – Першочергове ж моє завдання – зміна побутових умов, але не в плані гуртожитків, а приміром, здобуття знижок на розваги, на відвідування культурних заходів, установлення точок Wі-Fi у Полтаві. Наша команда сфокусує увагу на практичних питаннях. Ми налагодимо роботу так, аби студенти бачили, що кожне наше слово підтверджується діями.

За час «головування» у своїй альма-матер він реалізував понад шістдесят різних проектів. Серед іншого домігся встановлення бездротового інтернету, збільшення місць відпочинку, ремонту в санвузлах тощо. Для цього доводилося не тільки шукати діалогу з керівництвом академії, але й співпрацювати зі спонсорами, підприємцями. А це безцінний досвід, котрий допоможе юнакові в майбутній роботі.

Перемога у виборах таки дісталася практичному Дмитрові, хоча і з невеликим відривом: він набрав усього на 12 голосів більше, ніж Любов Шах.

Студентська рада, котру хлопець очолюватиме протягом найближчого року, – це консультативно-дорадчий орган при міськ­виконкомі. Рада функціонує вже шість років, а її створення ініціювали свого часу органи самоврядування всіх вишів Полтави, аби представляти інтереси студентської молоді у процесі реалізації державної політики. За цей період на посаду її голови балотувалося лише дві дівчини, одна з яких – цьогорічний кандидат. Але щоразу студентство вирішувало, що займатися діловими справами личить більше чоловікам.

Попереднім студентським мером був Ігор Рева, котрий обіймав цю посаду півтора року. Звітуючись про проведену роботу, він зауважив:

– Часто кажуть, що наша молодь пасивна, інертна. Я категорично проти цього твердження. Полтава вважається студентським містом, і наша молодь активно бере участь у різноманітних заходах, охоче організовує їх сама. Потрібно лише спрямувати її, допомогти. Розвиток і популяризація студентського самоврядування, працевлаштування студентів, організація їхнього дозвілля – це основні сфери, на які я спирався у своїй роботі.
Надія Руденко, 22.10.2012, 12:592778
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень