25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Людям з особливими потребами тепло дарувала «Свята Покрова»

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці полтавці з особливими потребами мали чудову нагоду поспілкуватися: у літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського для них провели вечір відпочинку.
Ольга Григорук розповідає про діяльність асоціації дітей-інвалідів.

Уже кілька років поспіль Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить подібні заходи, допомагаючи людям з особливими потребами підтримувати не лише дружні стосунки, але й демонструвати власні досягнення. Так, цього разу до музею запросили членів міської організації інвалідів «Пролісок» і міської асоціації дітей-інвалідів та дітей-інвалідів з дитинства – усього зібралося більш ніж п'ятдесят молодих людей, яким розповіли про історію свята Покрови та українського козацтва. А Наталя Гудзенко і Тарас Духовний читали присутнім власні вірші.

Аби такі вечори стали можливими, їхнім організаторам довелося подолати чимало проблем. Про це розповіла голова асоціації дітей-інвалідів Ольга Григорук:

– Коли ми починали, до організації входило близько сімдесяти осіб, в основному – діти. А нині наша організація виросла до 400 осіб, розширилися вікові рамки: до нас приєдналася й молодь. Отже, усе більше людей не лишаються зі своїми проблемами без допомоги. Адже у справі повернення їх до нормального життя спілкування є однією з найголовніших складових, бо, стикнувшись із серйозними труднощами, люди часто піддаються депресії, замикаються в собі. Головним нашим досягненням вважаю те, що за останні роки про нас дізналося багато людей, почали дослухатися й у кабінетах посадовців. Велику роль у цьому відіграла міська влада.

Про учасників організації Ольга Петрівна розповідає з особливою теплотою:

– Декого я знаю мало не з дитячого віку, і дуже приємно бачити їхні успіхи, усвідомлювати, що ми змогли вчасно їм допомогти. Багато наших вихованців стали учасниками різних конкурсів, у декого вже виходять книги. Для нас дуже важлива робота з молоддю, позаяк про дітей з особливими потребами піклуються у дитячих садках і школах, але тільки-но вони потрапляють у дорослий світ, на них лягає набагато більше навантаження.

Гостей свята порадували вихованці творчого центру Наталії Май, які підготували музичні виступи. Закінчився захід екскурсією музеєм.
Сергій Лещенко, 22.10.2012, 13:07865
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31