18 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Молодь закликала полтавців прийти на вибори

В акції під назвою «Голосувати модно!», проведеній ініціативною молоддю Полтавщини, за конкретних кандидатів не агітували, а намагалися переконати людей у тому, що взяти участь у виборах має кожен, хто цінує власну свободу.

Розробили і втілюють у життя такий проект представники різних громадських організацій, які об'єдналися після серії семінарів, що проводились у рамках навчального проекту «Молодь творить майбутнє» КМГО «Молода Черкащина». Із понад вісімдесяти потенційних учасників було відібрано двадцять найкращих із трьох областей України: Полтавської, Черкаської та Кіровоградської. По закінченні навчання вони отримали міні-гранти на реалізацію власних проектів.
«Тренування» перед виборами.

Метод впливу на громадську свідомість жителів міста молодь обрала досить незвичний, а саме – соціомоб. На відміну від флешмобу, під час якого натовп, що спонтанно виник, після певних, часто розважальних, дій так же раптово і «розпадається», цей вид акцій спрямований на розв'язання конкретних суспільних проблем.

Проходив соціомоб у два етапи: під час першого, що почався о 15.00, потенційні учасники отримували перепустку, з якої можна було дізнатися про правила акції та подальші дії. Другий етап проходив уже за двадцять хвилин біля ЦУМу – про його початок «соціомобників» сповістили музикою. Біля столу для голосування учасники обмінювали свої перепустки на спеціальні бюлетені та, «проголосувавши», кидали свої бюлетені до встановленої спеціальної урни, після чого виголошували гасло акції: «Голосувати – модно!». Також усім, хто захотів узяти участь в імпровізованому волевиявленні, дарували браслети та значки із символікою акції.

За підрахунками організаторів, участь у соціомобі взяли близько 25 чоловік, але загалом у виборах планують зацікавити значно більше людей. Для цього ініціативна молодь збирається зняти відео­ролик за участю відомих авторитетних людей. Також у планах команди – незалежне соціологічне дослідження, яке проводитимуть уже після парламентських виборів, щоб дізнатися, скільки ж молоді насправді проголосувало.
Сергій Лещенко, 22.10.2012, 13:122796
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень