20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

«Кримінальний талант» по‑полтавськи

Пам’ятаєте двосерійний радянський детектив про те, як московська міліція ловила молоденьку лімітчицю, спеціалістку з квартирних крадіжок? От і працівники карного розшуку Полтавського міського управління затримали 23-річну дівчину, яка «майстерно» обікрала більше десятка квартир полтавців.

Вона ходила по вишах і записувала адреси потенційних здавачів квартир, знайомилася з літніми жінками і під виглядом студентки просилася у них деякий час пожити на квартирі.

Речі, вилучені у злодійки.
В оселі «гостя» уважно знайомилася з умовами проживання, потайки підбираючи у сумку все, що «погано лежало». Потім обіцяла зателефонувати і швидко прощалася.

Перший заступник начальника ПМУ Ігор Рудь розповів, що крадійка не гребувала нічим: брала гроші, цінні речі, документи, одяг, парфуми, прикраси. Під час обшуку правоохоронці були вражені кількістю виявлених крадених речей та «колекцією» ключів. Деякі з них були загорнуті в папірці з адресами. Скажімо, на одному було написано: «Баба-лохушка. У неї живе внук і хлопчики-квартиранти». І далі у записці детальний опис, як дійти до цього помешкання від автобусної зупинки.

Для зміни іміджу дівчина використовувала перуки, змінювала зовнішність, проте «почерк» у всіх випадках залишався однаковим.
Злодійку затримали. Слідство з’ясувало, що вона ніде не працювала, але полюбляла «шиконути» у нічних клубах, купувати дорогий одяг та взуття. Спритниця вже має кримінальне минуле, не раз притягувалася за крадіжки та шахрайство.

«Вирахувати» коло потерпілих міліції допомагає й згадувана вже «колекція» вилучених у дівчини ключів. Можливо, зловмисниця готувалася до майбутніх квартирних крадіжок.

Одна із потерпілих, 76-річна полтавська пенсіонерка, яку вдалося розшукати за записками зловмисниці, у міліцію про злочин не заявляла, не хотіла зайвий раз нервувати. Розповіла, що пожаліла «студентку», якій ніде було жити, розміняла їй гроші (пенсія лежала під матрацом). А коли у «квартирантки» заболіла голова, жінка запропонувала їй полежати, а сама пішла на кухню. Коли повернулася, не було ні дівчини, ні пенсії…

Порушено кілька кримінальних справ за грабіж та шахрайство, тож за скоєне зловмисниця може опинитися за ґратами на строк до чотирьох років.

Якщо хтось із полтавців став її жертвою, варто телефонувати до Полтавського міського управління внутрішніх справ за номером 102.
Цей арсенал – перуки, окуляри, ключі та записки з адресами – 23-річна шахрайка використовувала для крадіжок та обману людей. Серед вилученого були гроші, банківські картки, нагороди, прикраси й навіть одяг.

Оксана Кравченко, 22.10.2012, 15:301010
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень