19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Антимонопольники» відзвітувалися

Цими днями голова Полтавського територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко на прес-конференції поінформував журналістів про результати діяльності за дев’ять місяців року. За цей період очолювана ним структура отримала від фізичних та юридичних осіб 150 заяв щодо недотримання суб'єктами господарювання області «конкурентного» законодавства. Переважна більшість стосувалася надання неякісних житлово-комунальних послуг, зловживання монопольним становищем телекомунікаційниками, транспортних тарифів, неправомірного використання торгових марок тощо.

– Варто зазначити, що посилилася співпраця між територіальним відділенням та правоохоронними органами області, – говорить Володимир Оніщенко. – Загалом у порядку взаємодії від правоохоронних органів за період січень-вересень отримано 98 звернень. Переважно вони стосуються перевірок у сфері державних закупівель.

У той же час територіальне відділення АМКУ направило до правоохоронних органів області дев’ять звернень. Приміром, щодо дій КП «Полтававодоканал» при проведенні закупівлі послуг факторингу, управління капітального будівництва ОДА з приводу реконструкції школи у селі Гоголеве Шишацького району, КП «Полтава-Сервіс» щодо закупівлі послуг з проведення розслідувань і забезпечення безпеки, проведення відділом освіти Кобеляцької РДА відкритих торгів на закупівлю палива тощо.

У поточному році з власної ініціативи територіальне відділення розпочало проведення перевірок та досліджень товарних ринків. Спеціалісти тервідділення поглиблено займаються дослідженням ринків хліба та хлібобулочних виробів, закупівлі молока для промислової переробки, рекламних послуг, лікарських засобів, надання послуг обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників автотранспорту, реалізації продовольчих товарів, банківських та ритуальних послуг.

Володимир Оніщенко зазначив, що головною проблемою АМКУ залишаються тендерні закупівлі. Так, за його словами, нещодавно прокуратура області надала на розгляд АМКУ низку матеріалів щодо діяльності одного державного підприємства, де протягом п`яти років тендери виграють дві одні й ті ж фірми – приватне підприємство і товариство з обмеженою відповідальністю. Найцікавіше, що одне з них очолює батько, а інше – син. Голова АМКУ вважає, що тут є підстави навіть для порушення кримінальної справи.

Володимир Оніщенко, 22.10.2012, 15:382686
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень