20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Образ, який створив Котляревський, не хочеться змінювати навіть із плином часу

Адже час справді спливає стрімко, а ми й сьогодні серед теле-інтернетного «ширвжитку» шукаємо свій ідеал кохання, свою Наталку Полтавку. Для кожного вона своя, але багато хто відштовхується від вічного образу, створеного українським класиком. Бо справжнє, щире, глибоке почуття, жіночність, вірність – це як подарунок долі.

Ось уже 15 років поспіль і в Полтаві шукають справжню Наталку Полтавку. міський Будинок культури у 1997 році започаткував конкурс «Наталка Полтавка», мета якого – розгледіти в сучасних дівчатах риси класичної героїні Івана Котляревського.

Юлія Паскевич – переможниця цьогорічного міського конкурсу «Наталка Полтавка».
– Це не конкурс краси, – розповідає заступник директора Будинку культури з культурно-масової роботи Оксана Дейнега. – Ми намагаємося розкрити внутрішню красу кожної дівчини, і тому всі завдання спрямовані саме на це. Та все ж намагаємося не відстати й від духу нашого часу: проводимо конкурс «Дефіле», адже всі дівчата сучасні, гарні, їм і цього повчитися хочеться.

До речі, ще 15 років тому було вирішено організувати конкурс, який став би цікавим людям будь-якого віку і привніс у життя полтавців щось нове, яскраве. Він був започаткований тодішнім директором міського Будинку культури Ларисою Семенягою та шоуменом і незмінним ведучим багатьох культурницьких заходів Олегом Годиною. Вони і вирішили створити цей конкурс, узявши за основу образ Наталки Полтавки Івана Котляревського, а протягом років відслідковувати, як змінюються наші дівчата.

Оксана Дейнега розповідає, що за останні десять років вони стали дещо іншими: розкутішими, у них більше талантів, і вони набагато цікавіші глядачеві. Дівчата не бояться показати того, що вони вміють.

А от конкурс «Візитка» щороку проходить по-різному. Нинішнього сезону організатори запропонували дівчатам обрати будь-яку всесвітньо відому жінку і втілити її образ на сцені. Щоб глядач переконався: в українській дівчині поєднані найкращі риси всіх жінок світу!
Ось і цього року пошуки найбільш достовірної Наталки не зупинилися. Теплого осіннього вечора, 17 жовтня сім чудових полтавок мірялися своїми «наталчиними силами». Організація цьогорічної програми була на найвищому рівні: від оформлення сцени до атмосфери в залі. Дуже добре простежувалася злагоджена робота всього колективу міського Будинку культури. Також з найкращого боку показали себе й дівчата. Усі вони, звісно, вміють себе репрезентувати, але конкурс залишається конкурсом. За рішенням журі, переможницею конкурсу стала студентка Юридичної академії імені Ярослава Мудрого. Майбутній адвокат одержала перемогу з девізом «Жити – означає боротись». Цей конкурс був для неї перший, але вона гідно трималася і здобула заслужену перемогу.

А для всіх нас пошуки своєї Наталки продовжуються, хоча хтось уже обов’язково знайшов! І не важливо, як дів­чину звати та з якого вона міста. Головне, чи добра в неї душа та чисті думки. І Ганна із Харкова, і Валентина з Одеси можуть стати справжніми Наталками Полтавками для свого Петра.

Володимир Оніщенко, 22.10.2012, 16:121356
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень