22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Їхній девіз: «Поспішай робити добро»

Волонтери Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вкотре розпочали щорічний пошук однодумців: їх шукають у професійно-технічних училищах, технікумах, вишах. Чергову акцію, під час якої студентам розповідали про тонкощі волонтерської роботи, проводили 18 жовтня у Полтавській державній аграрній академії.

Відкрили акцію «Поспішай робити добро» короткою лекцією про цінності волонтерського руху, його історію та сьогодення у Полтаві, згадали і про навчання цієї нелегкої справи. Перш ніж піти до людей, майбутній волонтер має закінчити спеціальну школу: насамперед там навчають мистецтва спілкування, а також дають необхідні знання соціальні педагоги, працівники міліції, юристи, лікарі та представники багатьох інших організацій. За словами працівників Центру соціальних служб, навички, здобуті під час навчання, часто стають у пригоді й поза роботою. Особливо – це вміння надавати першу медичну допомогу, знання своїх прав, уміння спілкуватись з різними людьми.
Про будні полтавських волонтерів студентам Аграрної академії розповіли Ярослава Бондаренко
Після закінчення школи волонтери допомагають знайти своє місце в житті дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківської уваги, молоді з обмеженими можливостями та іншим категоріям людей, які потребують допомоги. Для цього проводять різноманітні заходи, фестивалі. З одного з таких, до речі, почала свою кар’єру Олена Ковтун – незряча полтавка, яка 2010 року здобула перемогу на шоу «Україна має талант».

Про будні полтавських волонтерів студентам Аграрної академії розповіли Ярослава Бондаренко та Вікторія Білокінь, поділилися досвідом і, зокрема, розповіли про зміни, що відбуваються в їхньому світогляді:
– У волонтери пішла ще школяркою, тоді я навчалась у 10 класі, а тепер я вже на 3-ому курсі, тобто п’ять років свого життя присвятила волонтерству, – розповідає Ярослава. – Завдяки цьому я обрала свою спеціальність: навчаюсь у педагогічному університеті за фахом «Соціальна педагогіка». Хоча в мене досить напружене життя, я завжди знаходжу час для волонтерської роботи, адже там я відпочиваю душею. Ця робота вчить цінувати власне здоров’я та радіти життю, адже часто ми спілкуємося з людьми, чиї проблеми набагато глибші та серйозніші за наші буденні неприємності.

По закінченні акції організатори давали настанови тим, хто зацікавився роботою й вирішив приєднатися до волонтерів. Людмила Василенко, начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розповіла, що з початку цьогорічних акцій до волонтерів уже приєдналося 45 чоловік і з ними вже почали перші заняття. Основний курс вони пройдуть за дев’ять місяців.

* Докладнішу інформацію про те, як приєднатися до волонтерського загону Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, можна отримати за адресою: м. Полтава, вул. Фрунзе, 36, кімн. 147. Телефони: 56-25-13, 56-20-52.
Павєл Москалюк, 26.10.2012, 11:491211
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31