13 грудня 2018 • № 50 (1534)

Гандбол. Кубок ЄГФ. Останні сім секунд, які відібрали надію.

У Полтавському спорткомплексі УМВС відбулися матчі другого раунду Кубка європейської гандбольної федерації (ЄГФ). Місцевий клуб «Динамо» зустрівся з хорватським клубом «Сісція» з невеликого міста Сісак. За домовленістю сторін обидва матчі суперники вирішили провести в Полтаві.
 Хорвати грали жорстко і чіплялися до останнього.

Перший матч: «Сісція» (Сісак, Хорватія) – «Динамо» (Полтава, Україна) – 23:24 (13:10)

Волею жереба господарями першого матчу були більш досвідчені хорвати. Вони домінували і в дебюті зустрічі: на восьмій хвилині «динамівці» вже програвали 0:5. Коли Віктор Коваленко «розмочив» рахунок, гра поступово вирівнялася. Полтавцям удалося скоротити відставання до мінімуму – 7:8, але кінцівку першого тайму наші гандболісти все ж провалили – 10:13. По перерві ініціативу у свої руки взяв усе той же Коваленко, зусиллями якого «Динамо» вперше за матч наздогнало «Сісцію» – 14:14. А потім почалися «гойдалки»: хорвати більше порушували правила, та все ж під завісу матчу поступалися двома м'ячами. Лише на останніх секундах їм удалося скоротити відставання – 23:24.

Другий матч: «Динамо» (Полтава, Україна) – «Сісція» (Сісак, Хорватія) – 21:23 (10:10)

У матчі-відповіді полтавці вже не дали супернику розгулятися з перших хвилин. На полі точилася рівна жорстка гра, а на 12-ту хвилину рахунок був лише 3:3. В одному з моментів зустрічі зусиллями Олександра Тюкіна наші гандболісти вийшли вперед – 7:5, але хорвати швидко відновили рівновагу. Перший тайм завершився внічию – 10:10. Після перерви, коли рахунок став 13:13, гості двічі спіймали суперника на контратаках і пішли у відрив. На 16-й хвилині другого тайму динамівці вже програвали 14:18. Виконувач обов'язків головного тренера «Динамо» Андрій Мороз узяв тайм-аут, але переломити хід поєдинку було досить складно. Та все ж поступово господарі скорочували відрив, і за три з половиною хвилини до завершення матчу рахунок став 21:23. Тут і настала кульмінація зустрічі. Олександр Тюкін виходить на ударну позицію… і кидає мимо воріт. Уболівальники у розпачі, але й хорвати помиляються у своїй атаці, а контрвипад господарів закінчується грубим фолом за сім секунд до завершення матчу. Штрафний кидок став супершансом здобути перемогу за підсумками обох зустрічей, адже полтавці забили більше голів на полі суперника. Досвідчений Андрій Васюк із семи метрів, здавалося, усе зробив правильно, та м'яч від майданчика влучає не в сітку воріт, а… у поперечину.

Хорвати виграють за сумою двох матчів з різницею в один м'яч і крокують далі в євротурнірі. Динамівцям же тепер залишається лише зосередитися на матчах внутрішнього чемпіонату, адже на часі – зустріч з лідером, запорізьким «ЗТР».