24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Медична рада міста: у цілому все гаразд, але не без проблем

На засідання медичної ради міста, яку традиційно провели на базі станції швидкої медичної допомоги, говорили про роботу галузі за дев’ять місяців поточного року.

Засідання розпочалося з доповіді заступника начальника управління охорони здоров’я Олександра Насонова. Він розповів, що, попри напружений цьогорічний бюджет, у місті збережена існуюча мережа та кадровий ресурс лікувально-профілактичних закладів, забезпечена їхня стабільна робота.

Звітний період визначався підготовкою та проведенням Євро-2012, святкуванням 69-ої річниці визволення м.Полтави, значною кількістю планових міських заходів, які потребували медичного супроводу.

З метою впровадження першого етапу реформ галузі охорони здоров’я особлива увага приділялася виконанню «Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в м.Полтава на період 2011–2015 роки». Відповідно до рішення, прийнятого сесією міської ради, з 1 січня 2013 року в місті розпочнуть роботу три Центри первинної медико-санітарної допомоги. При цьому мережа закладів первинної ланки буде розширена та збережено кадровий потенціал лікарень.

– Пріоритетом у нашій роботі залишається охорона материнства та дитинства, виконання положень Програми «Репродуктивне здоров’я населення міста до 2015 року», – зазначив Олександр Петрович. – У міському пологовому будинку відбулося 2413 пологів, що на 250 більше порівняно з аналогічним періодом торік. Не допущено випадків материнської смертності. Має місце позитивна тенденція до зменшення кількості абортів. З метою зниження смертності недоношених дітей від синдрому дихальних розладів цьогоріч уперше виділено кошти для сурфактантзамісної терапії. Із жовтня поточного року розпочав свою роботу реконструйований перший поверх пологового будинку, де створено пологовий блок з п’ятьма індивідуальними пологовими залами, у т.ч. для жінок з тяжкими інфекційними захворюваннями. Облаштовані 15 комфортабельних палат спільного перебування матері й дитини.

Показник малюкової смертності у звітному періоді становив 7,3 відсотка проти 8,3 – торік.

Протягом літньої оздоровчої кампанії у стаціонарах дитячої міської лікарні проведено планове лікування майже 700 дітям, а у дитячих поліклініках міста організовано лікування 2,5 тисячі дітей і підлітків із хронічною патологією.

Наразі завершується створення електронного реєстру дітей-інвалідів для їх першочергового санаторно-курортного оздоровлення та контролю за їхньою реабілітацією.

На виконання завдань «Програми запобігання та лікування судинно-мозкових захворювань у м.Полтаві на 2011–2015 роки» у лікувальних закладах упроваджені клінічні протоколи медичної допомоги хворим з артеріальною гіпертензією; створений і постійно оновлюється загальноміський електронний реєстр пацієнтів, що страждають на гіпертонічну хворобу, відпрацьований порядок виписки рецептів.

Смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 15 відсотків проти минулого року.

Аналізуючи показники роботи хірургічної служби міста, Олександр Насонов відзначив їхню стабільність протягом останніх років. Стосовно терапевтичної служби позитивним є подальше зниження захворюваності на гостру пневмонію, а також на гострий інфаркт міокарда. Проте зросла кількість захворювань на артеріальну гіпертензію; залишається на одному рівні захворюваність на гостре порушення мозкового кровообігу.

На завершення доповіді Олександр Насонов підкреслив, що розгляду звернень громадян приділяється постійна увага; плани атестації медичних працівників міста за дев’ять місяців цього року виконані на 100 відсотків. Серед наведених фінансових показників: за дев’ять місяців 2012 року використано коштів у сумі 125 млн грн, що на 18,6 млн грн більше аналогічного періоду 2011 року. Олександр Петрович подякував керівникам лікувальних закладів за проведену активну роботу з підготовки до опалювального сезону.

На медичній раді також виступили завідуюча епідемвідділом міської СЕС, міські педіатр, акушер, кардіолог. Вони окреслили як позитивні моменти, так і обговорювали шляхи вирішення певних проблем.

Одним з головних завдань на найближчий час на медичній раді визначили забезпечення стабільної роботи лікувальних закладів міста в умовах підвищеного рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Управління охорони здоров’я здійснює низку організаційних заходів з метою попередження й недопущення розповсюдження грипу в місті. Підготовлений спільний наказ управління охорони здоров’я та міської СЕС «Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в місті Полтава в епідеміологічний сезон 2012–2013 років», розроблено план заходів, підготовлено розпорядження міського голови. Раніше відбулося засідання Надзвичайної протиепідемічної комісії, на якому за участю причетних служб та управлінь визначені конкретні завдання, що втілилися в рішенні комісії.

На сьогоднішній день показники захворюваності не перевищують епідемічного порогу. Здійснюється постійний аналіз стану захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні захворювання в Полтаві.
Володимир Сулименко, 05.11.2012, 10:473075
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31